reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin “sıkıştırılabilir” telefonu performansıyla Samsung Galaxy S8’e meydan okuyor

01 Mayıs 2017

HTC’nin merakla beklenen sıkıştırılabilir telefonu için geri sayım başladı. Yenilikçi “sıkıştırma” özelliğiyle fark yaratmayı hedefleyen HTC U 11, görünüşe bakılırsa sadece bu yeni özelliğiyle değil performansıyla da kendisini gösterecek.

Qualcomm Snapdragon 835 ile piyasaya sürülerek Samsung Galaxy S8’e sıkı bir rakip olacak olan HTC U 11’nun Android 7.1.1 ön yüklü olarak geleceği söyleniyor. Ayrıca telefonda 4 GB RAM’in bulunacağı da iddialar arasında yer alıyor. Yapılan Geekbench testinde ortaya çıkan performans sonuçları, gerçek anlamda bir performans canavarıyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Piyasada şu an Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ta Qualcomm Snapdragon 835 işlemci kullanılıyor. Dolayısıyla HTC U 11’in şu anda Galaxy S8’den başka bir rakibi bulunmuyor. Yapılan testlerde HTC U 11’in tek çekirdekte 1.912 puan aldığı görülüyor. Çoklu çekirdekte ise 6.137 puan almış olması dikkat çekiyor. Rakibi Samsung Galaxy S8’in daha önce yapılan testlerinde tek çekirdekte 1.832 puan almıştı. Dolayısıyla tek çekirdek performansında HTC’nin yeni amiral gemisinin biraz daha önde olduğunu söylemek mümkün. Konu çok çekirdek olduğunda ise 6.301 puana sahip olan Samsung Galaxy S8 ön plana çıkmayı başarıyor.

HTC’nin yeni amiral gemisi modelinin 16 Mayıs tarihinde resmi olarak duyurulması bekleniyor. Dolayısıyla telefonla ilgili detaylar için kısa bir süre daha beklememiz gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR