reklamı kapat

POPÜLER

snapdragon 835

LG G6’da Snapdragon 835 kullanılmamasınının nedeni Samsung

Yeni yıla girmemizle birlikte akıllı telefon üreticileri kozlarını birer birer ortaya koymaya başlıyor. En iyi donanım ve tasarımla cihazlarını piyasaya sürmek için tüm güçleriyle çalışan üreticiler arasında sıkı bir rekabet yaşanıyor. LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli ise “en güçlü” olma iddiasını kaybedecek gibi görünüyor. Hem de söylenenlere bakılırsa bunun sebebi direkt olarak Samsung.

Bilindiği üzere yeni nesil amiral gemisi modellerinde Qualcomm Snapdragon 835 işlemci kullanılması bekleniyor. Ancak işlemcinin üretimi sınırlı olduğu için her üreticinin bu işlemciyi kullanabilmesi mümkün olmuyor. İddialara göre Samsung’un Galaxy S8 için dev miktardaki Snapdragon 835 siparişleri nedeniyle diğer üreticiler işlemciyi kullanamıyor. Önceden gelen iddialarda LG’nin yeni amiral gemisinde Snapdragon 835 işlemcinin kullanılacağı söyleniyordu. Ancak yeni bilgiler, bunun mümkün olmadığına işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslında yaşanan bu durum ilk değil. Daha önce sayının yetersizliğinden olmasa da ısınma problemi nedeniyle LG G4’te Snapdragon 810 yerine 808 işlemciye yer verilmişti. Son örnek olaraksa yeni duyurulan HTC U Ultra’nın Snapdragon 821 işlemciyle gelmesini gösterebiliriz. Eğer iddialar doğruysa LG G6 da Snapdragon 821 işlemciyi kullanacak. Samsung’un bu kadar fazla Snapdragon 835’i kullanacak olması Galaxy S8’in uluslararası sürümünde Exynos yerine Snapdragon işlemci kullanabileceğini akıllara getiriyor. Bunun doğruluğunu öğrenmemiz içinse tanıtım tarihini beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“LG G6’da Snapdragon 835 kullanılmamasınının nedeni Samsung” için 3 cevap

  1. vampire hunter D dedi ki:

    Snapdragon 821 halen daha iyi bir işlemci. Fiyatı 1800-2000 civarı tutar ve tasarım olarak daha güzel bir telefon ortaya koyarsa lg g6 ile başarılı olur.

  2. Robot Doktoru dedi ki:

    Aptal samsung kendi çipset üretebilecek teknolojisi altyapısı olduğu halde qualcomm un köpekliğini yapıyıyor. Exynos çipsetine A73 ile kendi geliştirdeceği bir işlemci koysa devrim yapar. Kendisi 90lardan beri bu piyasada qualcomm ise 2006dan beri. Eneyi bu samsung

  3. sdtcnlp dedi ki:

    Benim duyduğum zaten bu işlemci samsung fabrikalarinda 13 nm ile üretiliyor. Yani ortaklaşa zaten.