reklamı kapat

POPÜLER

HTC U 11’de kulaklık girişi yer almayabilir

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu HTC U 11 büyük bir merakla bekleniyor. Sıkıştırılabilir formuyla yenilikçi bir kullanım sunması beklenen telefonun HTC’nin satışlarını artırabileceği düşünülüyor. Son amiral gemisi modelde Snapdragon 835 işlemci kullanmayan HTC’nin yeni modelde son nesil işlemciyi kullanacağı öne sürülüyor. Yeni gelen bilgilerse HTC’nin bu başarılı özellikleri barındırmasına rağmen çok önemli bir özelliğe de veda edebileceğini gösteriyor.

Apple’ın iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırmasının ardından diğer firmaların da bu trendi takip etmeye başladığı bir gerçek. Kulaklık girişini kaldıran ilk şirket Apple olmasa da Apple’ın bu adımının ardından kulaklık girişinin gerekliliği daha da fazla tartışma konusu haline geldi. Tüm bu tartışmalara rağmen görünüşe bakılırsa HTC de kulaklık girişini kaldıran şirketler arasına katılmaya hazırlanıyor.


İddialara göre HTC’nin yeni amiral gemisi modeli HTC U 11’de kulaklık girişine yer verilmiyor. Bunun yerine kutu içerisinde yer alacak olan USB-C’den 3.5 milimetrelik kulaklık girişine dönüşüm sağlayan adaptör sayesinde standart kulaklıklarla müzik dinlenebileceği ifade ediliyor. Kutu içeriğinden çıkacak kulaklığın ise USB-C çıkışına sahip olacağı dolayısıyla telefonu satın alanların USB-C kulaklık satın almak zorunda kalmayacağı belirtiliyor. Şimdilik hakkındaki bilgiler kesinleşmeyen HTC U 11’in 16 Mayıs’ta resmen tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR