reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin yeni telefonunda kulaklık girişi yok

Geçtiğimiz ay yaptığımız haberde HTC’nin Apple gibi kulaklık girişini kaldırmayı planladığından bahsetmiştik. Görünen o ki firma gerçekten de yeni modelinde kulaklık girişine yer vermiyor.

Evan Blass’in HTC Bolt‘u sızdırmasıyla başlayan dedikodular iyiden iyiye ayyuka çıktı. HTC’nin Android 7.0 Nougat işletim sistemli yeni cihazı HTC Bolt’un sızdırılan görsellerinde kulaklık girişi bulunmuyor. Apple’ın pek çok kullanıcı tarafından eleştirilen bu hamlesi belli ki akıllı telefon pazarında devrimsel bir etki yaratmış. USB Type-C girişli Bolt’un bu eksikliğinin nasıl yorumlanacağı merak konusu. Kablosuz kulaklıklara ise alışmanın tam sırası.

bolt
HTC Bolt’un sızdırılan olası özelliklerine göre cihaz 3 GB RAM’le çalışıyor ve 64 GB dahili hafıza sunuyor. microSD desteği konusunda Apple kadar cesur davranmayan HTC’nin yeni cihazının hafızası artırılabiliyor. HTC’nin kulaklık girişini kaldırması ise kafalarda firmanın ikonikleşmiş özelliğiyle ilgili soru işaretleri oluşturdu. HTC’nin BoomSound özelliği sadece kulaklıklar takılıyken çalışıyor. Firmanın USB Type-C’li bir kulaklık tanıtıp tanıtmayacağı meçhul; Bluetooth’lu kulaklıkla BoomSound’dan tam performans alınabilir mi o da bir soru işareti. HTC kamera özelliklerini de geliştirmiş gibi görünüyor. 4K videolar çekebilen 18 MP’lik arka kameraya 8 MP’lik ön kamera eşlik ediyor.

bolt1