reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S8

Samsung Galaxy S8+ performans testinde rakiplerine meydan okuyor

Bu ayın sonlarında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın tasarımını son sızıntılarla birlikte tamamen öğrendik. Ancak cihazın performansı konusunda halen net bilgiler ortaya çıkmadı; en azından şu ana kadar. Samsung Galaxy S8+’ın ortaya çıkan Geekbench notları, Samsung’un performans canavarının neler yapabildiğini ortaya koyuyor. 

Çok çekirdek

Yayınlanan benchmark testinde telefonun çift çekirdek ve tek çekirdek testinde aldığı puan görülüyor. Çok çekirdek testinde oldukça başarılı olan Galaxy S8+ yalnızca Mate 9’un gerisinde kalıyor ve 6.084 puana sahip olduğu görülüyor. Samsung Galaxy S7 edge ise 5.583 puanla iPhone 7 Plus’ın hemen altında yer alıyor.

Tek çekirdek

Tek çekirdeğe baktığımızda ise pek de şaşırtmayan bir tablo bizleri karşılıyor. iPhone 7 Plus tek çekirdekte diğer telefonlarla farkı oldukça açıyor. Galaxy S8+ ikinci sırada kendisine yer bulmayı başarıyor fakat iPhone 7 Plus ile puan farkının fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Tek çekirdek testinde Galaxy S7 edge ile Galaxy S8+ arasında puan farkının fazla olmaması dikkat çekiyor.