reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 ve Samsung Galaxy S8 su altı testinde karşı karşıya [Video]

Pek çok ilgi uyandıran özelliğe sahip olan iPhone 8 ve Samsung Galaxy S8 aynı zamanda suya dayanıklı cihazlar olmalarıyla dikkat çekiyor. Hazırlanan video da her iki cihazı uzun bir süre su altında bıraktıktan sonra performansın nasıl etkilendiğini gözler önüne seriyor.

Kısaca özetlemek gerekirse iPhone 8’in de Samsung Galaxy S8’in de suya, sıçramalara ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor. iPhone 8 IP67 sertifikası sayesinde 1 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabiliyor. Galaxy S8 ise IP68 sertifikasıyla suya karşı dayanıklılığı bir sonraki seviyeye taşıyor. Dolayısıyla kağıt üzerindeki bilgilere baktığımızda Galaxy S8’in çok daha iyi bir performans sergilemesi bekleniyor.

Jonathan Morrison hazırladığı videoyla Apple ve Samsung‘un suya dayanıklılık iddialarını test ediyor. Bunun için de ev ortamında içi su dolu bir kap yerine derin bir çeşmeyi tercih ediyor. Her iki telefon da aynı derinlikteki suda bekletiliyor. Bekleme süresi olarak da bir saat belirleniyor.

iPhone 8 ve Samsung Galaxy S8 bir saatin sonunda çeşmeden çıkartılıyor. Her iki telefon da sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Herhangi bir fonksiyon kaybı olup olmadığını anlamak için cihazlarla video çekimi denemesi de yapılıyor. Bu açıdan da bir problem olmadığı görünüyor. Videonun sonunda iPhone 8 ve Samsung Galaxy S8’in suya karşı dayanıklı olduğu sonucuna varılıyor. Tuzlu su ise farklı bir videonun konusu oluyor.