reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S8 satışları Samsung’un yüzünü güldürüyor

16 Mayıs 2017

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S8’in piyasaya sürülmesinin üzerinden henüz bir ay bile geçmiş değil. Fakat açıklanan verilere göre cihazın satışları oldukça iyi gidiyor. Gerek teknik özellikleri gerekse etkileyici tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Samsung Galaxy S8, çok kısa bir zaman zarfı içerisinde milyonlarca satış rakamına ulaşmış durumda. 

Kore merkezli haber sitesi The Investor’ın açıkladığı rakamlara göre Samsung Galaxy S8 satışları Güney Koreli teknoloji devinin yüzünü güldürüyor. Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın günde 200 binden fazla sattığı belirtiliyor. 25 gündür piyasada olan telefonun bu zamana kadar 5 milyondan fazla satış rakamına ulaştığı ifade ediliyor. Samsung Galaxy S8’in 21 Nisan tarihinde sadece belli başlı ülkelerde piyasaya sürüldüğünü ve birçok ülkeye daha sonraki günlerde geldiğini hatırlatalım. Bu da telefonun başarısının ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Bu ayın sonu itibarıyla Samsung Galaxy S8’in piyasaya sürüldüğü ülkelerin sayısının 120’yi aşacağı dile getiriliyor. Dolayısıyla önümüzdeki aydan itibaren satış rakamlarının daha da hızlı bir şekilde artış göstereceğini öngörmek mümkün.

Eylül ayında iPhone 8’in tanıtılması ve aynı dönemlerde büyük ihtimalle Galaxy Note 8’in piyasaya sürülmesiyle iki şirket arasında satış bazında büyük bir rekabet başlayacak. Bu yıl yaşanacak rekabetin kazananı kim olacak, bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR