reklamı kapat

POPÜLER

“Samsung Galaxy S8’in satışları beklenenin altında kalacak”

Samsung Galaxy S8’in duyurulmasına haftalar kaldı ve teknoloji dünyası Samsung’un tamamen farklı bir tasarımla gelecek olan yeni telefonunun nasıl olacağını büyük bir merakla bekliyor. Fakat KGI’ın yaptığı analiz,  tüm bu beklentinin aksine Samsung Galaxy S8’in satışlarının çok da yüksek olmayacağını gösteriyor.

Genelde başarılı analizleriyle tanınan KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiğine göre Samsung Galaxy S8’in istenen satış rakamlarına erişmesi zor görünüyor. Genelde Apple ile ilgili analizleriyle tanınan ismin Samsung’la ilgili tahminine göre Samsung Galaxy S8’in 2017 yılı içerisinde 40-45 milyon satış rakamına ulaşması bekleniyor. Samsung Galaxy S7’nin 52 milyon satışı geçtiğini göz önünde bulundurduğumuzda bu rakam beklenenden çok daha düşük görünüyor.Eğer Samsung Galaxy S8’in satışları gerçekten bu seviyelerde olursa ve iPhone 8 veya iPhone Edition olarak adlandırılacak olan Apple’ın yeni telefonu beklendiği gibi gelirse Samsung’u zor bir yıl bekleyeceğini söylemek mümkün.

Peki Samsung’un satışlarının önceki modele göre daha az olmasının nedeni ne olabilir? Bu sorunun aslında bir değil, birden fazla cevabı bulunuyor. Samsung Galaxy S8’in Galaxy S7’ye göre daha geç çıkması, satışların azalmasında önemli bir neden. Ayrıca Galaxy Note7’nin geri çağırılmasıyla Samsung Galaxy S7’nin tek amiral gemisi olarak kalması da bunun en önemli nedenlerinden. Ming-Chi Kuo’nun tahminleri doğru mu çıkacak yoksa Samsung Galaxy S8 satışları tahminlerin ötesine mi ulaşacak bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR