reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry’den meraklı gözleri telefondan uzak tutan uygulama

Telefonunla uğraşırken çevremizde bizi gizlice izleyen ve ekranımızdakileri okumaya çalışanların ne kadar rahatsız edici olduğunu hepimiz biliyoruz. Örneğin WhatsApp mesajlarına göz atarken ekranı gören kişiler mesajlaştığımız tüm kişileri ve atılan son mesajları görmüş oluyor. İşte ekranda yer alan tüm bilgileri kapatmak ve yalnızca ekranın işe yarar bölümünü açıkta bırakan BlackBerry uygulaması, meraklı gözleri telefonunuzdan uzak tutuyor.

BlackBerry Privacy Shade isimli uygulama aslında çok basit ancak bir o kadar da kullanışlı bir özelliğe sahip. Uygulama sayesinde ekranın belirli bölümü görülebilir olarak tutulurken diğer yerler istenen oranda karartılıyor. Böylece sadece okunan yer veya metin girilen kısım aydınlık kalabiliyor. Ayrıca topluma açık bir yerde kredi kartı bilgisi gibi hassas bilgiler girmek istendiğinde de büyük rahatlık sağlanıyor. Ekran belirli oranda karartılarak yalnızca kullanıcının görebileceği seviyede aydınlatma sağlanabiliyor.

Uygulamanın iyi yanlarından bahsettik ancak bu başarılı uygulamayı kullanmak isteyenler için maalesef kötü bir haberimiz var. Zira Privacy Shade isimli uygulama yalnızca BlackBerry cihazlarla çalışıyor ve diğer telefonlarda kullanılamıyor. BlackBerry’nin pazar payını düşündüğümüzde birçoğumuz bu uygulamadan mahrum kalacağız gibi görünüyor. Şirket ileride uygulamayı diğer cihazlar için de kullanılabilir hale getirir mi bilmiyoruz ancak eğer BlackBerry telefon sahibiyseniz uygulamayı buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR