reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’in satış hızı rekorları alt üst etti

Samsung Galaxy S8 gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle yılın en iyi telefonlarından biri. Satış rakamlarına bakılırsa Galaxy Note 7 ile kullanıcıların kafasında soru işaretleri bırakan Samsung, Galaxy S8 ile birlikte kendisini affettirmeyi başarmış durumda. Samsung Galaxy S7 ile kıyas edildiğinde Galaxy S8’in çok daha yüksek satış rakamlarına ulaştığı belirtiliyor.

Henüz Samsung, Galaxy S8’in resmi satış rakamlarını açıklamış değil. Ancak satış rakamlarıyla ilgili bir açıklamada bulunan Samsung sözcüsü sayesinde cihazın popülerliğiyle ilgili olarak bilgi sahibi olma şansı yakalıyoruz. Yapılan açıklamaya göre Galaxy S6 75 günde, Galaxy S7 ise 74 günde 10 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı. Samsung Galaxy S8’in ise bundan iki kat daha hızlı bir şekilde 10 milyon barajını aştığı belirtiliyor. Geçen iki yıl içerisinde 10 milyona neredeyse aynı süre içerisinde ulaşılırken Galaxy S8 ile böylesine büyük bir sıçrama yaşanması çok önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın ön siparişleri 7 Nisan tarihinde başlatılmıştı. Söylenenlere göre ilk iki gün içerisinde 550 bin adet ön sipariş verildi. 18 Nisan tarihine gelindiğinde ise ön siparişlerin 1 milyon barajını aştığı ifade ediliyor. Analistler Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın yıl sonunda toplamda 50,4 milyon satış rakamını geride bırakması bekleniyor.

YORUMLAR