reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın satış rakamları ortaya çıktı

Samsung’un üst segment telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın satış rakamıyla ilgili bir haber ortaya atıldı. Araştırma şirketi Canalys’in paylaştığı bilgilere göre şirket, bir ayda 8 milyon Galaxy S9 ve Galaxy S9+ sattı.

Geçtiğimiz yılla kıyaslandığında şirketin pek de farklı bir satış gerçekleştirdiğini söylemek mümkün değil. Çünkü Samsung, 2017 yılında da Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinde 8 milyonluk satış rakamına ulaşmıştı. Anlaşılan şirket, yeni Galaxy modellerinde sıçramayı gerçekleştiremedi. Samsung, iki yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinde bir aylık dönemde 9 milyona ulaşmıştı.

Galaxy S9 modeli 12 megapiksel çözünürlüklü tek arka kamerayla gelirken büyük ekranlı modelde ise iki tane 12 MP’lik arka kamera yer alıyor. Telefonların kameralarından birinin diyaframı f/1.5 ile f/2.4 arasında değiştirilebilir olarak değiştirilebiliyor. Bu da düşük ışık koşullarında daha etkileyici kareler çekilebileceği anlamına geliyor. Büyük ekranlı modelin diğer kamerasında ise sabit f/2.4 diyagram aralığı yer alıyor. S9+’ın kameralarından birinin geniş açı diğerininse telefoto olduğunu da ekleyelim.  Selfie tutkunları içinse f/1.7 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel çözünürlüklü ön kamera cihazlardaki yerini alıyor.

İlginizi çekebilir

Samsung’dan yarış tutkunlarını hedef alan Galaxy S9 modelleri