reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Active

Zorlu şartlara özel Samsung Galaxy S9 Active’den ilk detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, biliyorsunuz Galaxy S ailesine uzun süredir “Active” modelleri de ekliyor. Gelen son bilgilere göre bu durum Galaxy S9‘da da devam edecek gibi görünüyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung, Galaxy S9 Active üzerinde aktif olarak çalışıyor. Galaxy S7 Active’e SM-G891, Galaxy S8 Active modeline ise SM-G892 kod adını veren şirket, bu sefer SM-G893 kod adını kullanıyor. Ortaya çıkan detaylara göre Samsung Galaxy S9 Active 5,8 inç 2960×1440 piksel bir ekran üzerine kuruluyor. Üretim amacı nedeniyle bu ekranın plastik kaplı olarak geleceği belirtiliyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 4 GB RAM‘den alan telefon, 64 GB dahili depolamaya sahip. Arkasında Galaxy S9+’dan alınan 12 megapiksel çift diyaframlı (F1.5 / F2.4) kamera yer alan telefon, önünde ise F1.7 diyaframlı 8 megapiksel kamera taşıyor. Teknik detaylarda en çok dikkat çeken detay ise pil kapasitesi. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pili bulunan Galaxy S9 Active, burada Galaxy S9+’a oranla 500 mAh’lık bir artış sağlıyor. Büyük pil biliyorsunuz daha uzun kullanım anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S9 Active

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung Galaxy S9 Active”

Teknik olarak pil kapasitesi haricinde orijinal modelle aynı olan telefon, tamamen zorlu şartlar hedef alınarak hazırlanıyor. Bu yüzden darbelere dayanıklı bir gövde ile karşımıza çıkacak telefon, bu açıdan Galaxy S8 Active‘e oldukça benzeyecek deniyor. Bu da normal modellerin aynı tasarımı paylaştığı göz önüne alındığı zaman normal görünüyor. Telefonun ne zaman tanıtılacağı ya da fiyatı ise henüz bilinmiyor.

İlgili Video

Normal modellerin tanıtım videosu