reklamı kapat

POPÜLER

Master & Dynamic

iPhone’larda müzik dinlemeyi seven kullanıcılara güzel haber

Ses şirketi Master & Dynamic, yeni Lightning – 3.5 mm kulaklık kablosunu tanıttı. Yeni kablo sayesinde iPhone kullanıcıları mevcut 3.5 mm girişe sahip kulaklıklarını rahatlıkla telefonlarında kullanabiliyor. Kablo, kullanıcıların adaptöre ihtiyaç duymadan iPhone’ları ile kablolu kulaklıklarını kullanmasına imkan tanıyor. Kablonun bir ucunu direkt kulaklığa diğer ucunu ise iPhone’a takmak yeterli. Master & Dynamic imzalı kablonun fiyatı ise 69 dolar.

Apple bilindiği üzere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte kulaklık girişini kaldırmıştı. Kutu içeriğinden Lightning destekli kulaklık çıkan telefonlarda kutudan aynı zamanda Lightnin’den 3,5 mm kulaklık girişine dönüştüren adaptörün de çıktığını belirtelim. Apple, yeni iPhone modellerinde Lightning’li kulaklıklara destek verse de şirketin asıl amacı kullanıcıların AirPods’u satın alması.

Apple’dan tamamen kablosuz kulaklık: AirPods

Tasarım olarak EarPods’a benzeyen kulaklıkta sağ ve sol kulaklık parçalarını birbirine bağlayan bir kablo kullanılmadığı için tamamen kablosuz bir müzik deneyimi sunuyor. Tam dolu pille 5 saate kadar müzik deneyimi vadeden kulaklık şarj kutusuyla kullanıldığında bu süreyi 24 saate kadar çıkarabiliyor. 15 dakikalık şarjla 3 saatlik kullanım süresi sunan AirPods’un detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

AirPods’un tanıtım videosu