reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan tüm paylaşımlarınızı indirmenize imkan tanıyan araç

Facebook‘un popüler platformu Instagram, geçtiğimiz haftalarda duyurduğu bir aracı kullanıma sundu. Bu araç ile artık platformda yaptığınız tüm paylaşımlarınızı indirebiliyorsunuz. İşte detaylar.

Advertisement

Direkt olarak buradan erişim sağlanabilen araç, bugün itibariyle Türkiye‘de de kullanılabiliyor. Dün akşam duyurulan ancak önce diğer bölgelere açılan araç, gerçekten oldukça faydalı. Kullanmak için açılan sayfaya e-posta / parola bilginizi vermek ve tarafınıza gönderilecek bağlantıyı beklemek yeterli oluyor. Şirket süreci şu cümlelerle açıklıyor: “Fotoğraflarını, yorumlarını, profil bilgilerini ve daha fazlasını içeren bir dosyanın bağlantısını sana e-postayla göndereceğiz. Aynı anda hesabından gönderilen tek bir istek üzerinde çalışabiliriz ve bu verileri toplayıp sana göndermemiz 48 saati bulabilir.” Denemelerimizde çok kısa süre içerisinde geldiğini gördüğümüz bağlantı, hızlı şekilde de iniyor. İnen dosya içerisinde paylaşılan içerikler aylara ayrılmış şekilde karşınıza çıkıyor. İlginç olarak yorumlar, ayarlar, mesajlar ve diğer fotoğraf ile video harici içerikler “JavaScript Object Notation (json)” formatında geliyor. Bunları görüntülemek için ayrı uygulamaya ihtiyaç duyuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’a dün Hikayeler için de yeni bir özellik getirildi

Platform artık kişilerin Hikayeler‘ine birden fazla fotoğraf ile video eklemesine imkan tanıyor. Birden fazla fotoğraf ve video eklemek içinse ekranın sağ üst kısmına konumlandırılan buton aktif olarak kullanılabiliyor. Fotoğraf ile videoları seçim sırasına gören paylaşan servis, kurduğu yeni altyapıda üst limiti 10 fotoğraf / video olarak belirliyor.

İlgili Video

Opera’nın Android için hazırladığı yeni internet tarayıcısı