reklamı kapat

POPÜLER

Facebook paylaşımlarınızı günlüğe dönüştürün [Video]

Dijitalleşme hayatın her alanında etkisini gösteriyor. Günlük tutma alışkanlığı da bir istisna değil. Özellikle Facebook gibi popüler sosyal ağların baskısıyla rafa kaldırdığınız ve bir daha yüzüne bakmadığınız günlükleriniz varsa bu anınızı tekrar canlandırabilirsiniz; hem de Facebook paylaşımlarınızla…

Yediğini içtiğini Facebook’ta paylaşanlardansanız, zaten dev sosyal ağ sizin için koca bir günlüğe dönüşmüş sayılır. Tek farkı günlüğünüzün gizli değil, arkadaşlarınız veya profilinize erişim sağlayabilecek herkes tarafından okunabiliyor oluşu. My 365 Days In Print‘in #MY365 isimli projesi de bunu bir fırsat olarak görmüş olacak ki size özel Facebook günlüğünü basılı hale getirmeyi öneriyor.

Oldukça sade bir kutu tasarımı olan #MY365’in kullandığı algoritmaya göre önce programın Facebook profilinize erişmesine izin vermeniz gerekiyor. Sonrasında program Facebook’unuzu tarayarak en çok beğeni alan fotoğrafları ve gönderileri derliyor. İstenmeyen anıların ayıklanabilmesi ve düzeltilebilmesi için bir önizleme sunmayı ihmal etmeyen #MY365’te son olarak özel günlüğünüzün kapak rengini de belirliyor ve baskıya gönderiyorsunuz.

Tek bir günlüğü oluşturmanın bedeli 69 euro. Firma verilen her sipariş için bir hayır kurumuna 1 euro bağışlıyor. Eğer gerçekten Facebook gönderilerinizin baskıya değer olduğunu düşünüyor ve dijital verilerinizi ölümsüzleştirmek istiyorsanız #MY365’e buradan ulaşabilirsiniz.