reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn’in sevilen etiket sistemi Facebook’a geliyor

Devamlı olarak yeni özellikler eklenerek bugüne kadar oldukça fazla değişime uğrayan Facebook, bu kez LinkedIn’de kullanılan bir özelliğin benzerini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu özellik ile birlikte Facebook üzerinde gerçekleştirilebilen sosyal etkileşimlere bir yenisi daha eklenecek.

LinkedIn’de kullanılan etiket sistemi kullanıcıların kendileriyle ilgili özellikleri yazmasına imkan sağlıyor. Diğer kullanıcılar ise bu yazılan özelliklerden istediklerine onay vererek söz konusu kişinin konudaki yetkinliğini ön plana çıkarıyor. Facebook için test edilen sistem ise temel olarak aynı olsa da bazı farklılıklar içeriyor. Kişinin kendisinin yanı sıra diğer kullanıcılar da profile istediği etiketleri ekleyebiliyor. Etiketleri eklerken hiçbir sınırlama bulunmuyor ve hatta istendiği takdirde emojilerin bile etiket olarak kullanılması mümkün.

Arkadaşlarınız sizin profilinize etiket eklediğinde bu etiketin görünüp görünmeyeceği ile ilgili size bildirim gönderiliyor. Böylece istenmeyen etiketlerin profilde görünmesinin önüne geçiliyor. Eklenen etiketler tıpkı LinkedIn’de olduğu gibi arkadaşlar tarafından beğenilebiliyor. Şimdilik yalnızca Yeni Zelanda’da test edilen sistemin dünya çapında ne zaman kullanıma açılacağı ise bilinmiyor.