reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’ın yeni özelliği takip sistemini tamamen değişirebilir

Aktif kullanıcı sayısıyla göz kamaştıran Instagram her geçen gün yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Son gelişmelere bakılırsa platformun beğeni toplayan özelliklerine bir yenisi daha ekleniyor. Üstelik bu yeni özellik takip sistemini tamamen değiştirecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Instagram’da bir kullanıcının paylaşımlarını onun hesabını açmadan görmek için tek bir alternatif bulunuyor: O kişiyi takibe almak. Bu sayede yapılan yeni paylaşımlar bizim de ana sayfamıza düşmeye başlıyor. Takip ettiklerimiz dışında keşfet kısmına göz gezdirerek veya etiketleri tarayarak farklı içeriklerle karşılaşmak da mümkün. Fakat genellikle etiketleri yakından takip etmek mümkün olmuyor. Instagram da tam olarak bunu değiştirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Etiket takibi kolaylaşıyor

Instagram’ın takip sistemini tamamen değiştirebilecek bu değişiklik Social_Pip tarafından fark edildi. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik sayesinde etiketleri takip etmek mümkün hale geliyor. Bu sayede ilgi duyduğunuz paylaşımları yakından inceleyebilmek için konuyla alakalı tüm hesapları takip etmenize gerek kalmıyor. O etiket altında paylaşılan içerikler ana sayfanıza düşmeye başlıyor.

Elbette her etiket aynı popülerlikte değil. Kimileri anlık olarak binlerce paylaşım alıyor. Tüm bu içeriklerin ana sayfanızı meşgul etmemesi için de bir alternatifiniz var. Takip ettiğiniz etikette en son paylaşılanları veya en çok ilgi görenleri seçebilirsiniz. Bu sayede etiket altında paylaşılanlar sizin tercihinize göre ana sayfanıza düşmeye başlıyor.

Instagram’ın bu özelliği özellikle işletmelerin işine yarayacak gibi görünüyor. Öte yandan kişisel hesap sahibi kullanıcılar da ilgi alanlarını yakından takip edebilecek. Bu sistem platform içi etkileşimi de olumlu yönde etkileyecektir.