reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Başkalarını takip etmeyi kolaylaştıran Instagram özelliği [Video]

Instagram Snapchat’in tüm özelliklerini kopyaladı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Uygulamaya şimdi de Nametags özelliği geliyor.

İlk olarak geçtiğimiz ay Instagram’in Android APK’sında ortaya çıkan Nametags, nihayet kendini görsel olarak da gösterdi. Genady Okrain isimli kullanıcının paylaştığı görseller, Nametags özelliğinin nasıl çalıştığını da ortaya seriyor. Yeni özellikle beraber diğer kullanıcıların sizi takip etmesi kolaylaşıyor. Nametags özelliği ile tıpkı Hikayeler’de olduğu gibi renkle arka planda ya da emojilerle süslenmiş arka planda kendi takip kodunuzu oluşturabiliyorsunuz. Hatta kendi fotoğrafınızı çekip arka plana onu da yerleştirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsim arama derdine son

Yeni tanıştığınız birinin ya da bir ünlünün Instagram hesabını da basit bir şekilde bulmak mümkün oluyor. Tek yapmanız gereken paylaşılan Nametags’i taramak. Aynı zamanda iş hesapları da profil ismini paylaşmak yerine doğrudan Nametags’i paylaşarak takip işlemini hiç olmadığı kadar kolay hale getirebilir.

Henüz test aşamasında olan Nametags özelliği şimdilik profilin sağ üst köşesinde yer alıyor. Kullanıcılar şimdilik görseli tarama ile takip özelliğini kullanamıyor. Aynı şekilde test süresince Nametags paylaşılamıyor. Ancak Nametags özelleştirme özellikleri kullanılabiliyor. Okrain’in hazırladığı videoda bu yeni özellikle yapılabilecekler daha detaylı bir şekilde gösteriliyor.

Video