reklamı kapat

POPÜLER

iphone 6, kasa

Akıllı telefonlarda görüntü kirliliğine son!

Bilindiği üzere cep telefonu veya tablet gibi elektronik cihazların üretim bilgileri, söz konusu cihazın üzerinde yer almak zorunda. Ancak cihazların tasarımını kötü yönde etkileyen bu etiketler artık tarih olmak üzere.

Teknoloji firmaları ürettikleri ürünün IMEI numarası, seri numarası gibi bilgileri bir etiket şeklinde cihazın herhangi bir yerine koymak durumundalar. Bu etiket, kapağı çıkarılamayan yekpare cihazlarda dış kısımda, kapaklı cihazlarda ise pil üzerinde veya kapağın iç kısmında görünür bir şekilde yer almak zorunda. Amerika’da artık bu can sıkıcı durum, Obama’nın geçtiğimiz gün imzaladığı “Elektronik Etiket Yasası” ile birlikte tarihe karışıyor.

Yasaya göre bundan sonra söz konusu bilgiler, elektronik cihazların içinde yazılım şeklinde yer alacak. Böylece akıllı telefon ve tabletler artık daha “temiz” bir görünüme kavuşmuş olacak. Elektronik etiket uygulamasının diğer ülkeler tarafından da örnek alınması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Akıllı telefonlarda görüntü kirliliğine son!” için 2 cevap

  1. Ozan Gündüzkanat dedi ki:

    Telefonun dışında olmasa bile içinde mutlaka bir yerde olmak zorunda. Cihaz tamamen kapalı durumda ise, yani dead end olmuşsa bu bilgilere nasıl ulaşılacak?

  2. PSDN915 dedi ki:

    Telefonun kutusuna ulaşamıyorsak ve telefonu garantiye vermek zorundaysak ne yapacağız? Ozan GÜNDÜZKANAT bu konuda çok haklı.