reklamı kapat

POPÜLER

TikTok LOG Tasarım

TikTok için “etiket filtreleme” özelliği ve fazlası geliyor

Gençler arasında inanılmaz popüler olan TikTok, bugün birçok kişiyi sevindirecek bir yeniliğin yolda olduğunu duyurdu.

TikTok, sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Türkiye’de de inanılmaz popüler hale gelen sosyal ağ, bugün yolda olan yeni özellikler hakkında açıklama yaptı. Burada en çok beğeni toplayan, “etiket filtreleme” özelliği oldu. Yakında kullanıcılar “Kullanıcı ilgi alanlarına ve katılımına göre kişiselleştirilmiş bir video akışıdır. TikTok çok çeşitli içeriğe sahiptir. Kullanıcılarımıza en ilginç ve alakalı videoları göstermek istiyoruz.” olarak tanımlanan “Sizin için” bölümünü özelleştirmek için etiket filtreleme yapabilecek. Bu bağlamda filtrelenen etiketleri barındıran içerikler ana akışta görüntülenmeyecek, bu da birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Dünyanın en iyi kişiye özel içerik gösterme algoritmalarından birisine sahip olan TikTok, bunu özelleştirilmiş engeller ile daha da iyi hale getirecek. Bu filtre engelleme özelliği “takip” sayfasında da kullanılabilecek.

Bu arada şirket platform içerisindeki gençleri korumak adına da bir adım atacak. Bu adım direkt olarak 13 ile 17 yaş arasındakilere odaklanıyor. Yakında başlayacak yeni dönemde yetişkinlere yönelik işaretlenen videolar, aktardığımız yaş grubu tarafından izlenemeyecek. Bu videolarda 18 yaşının altındakilere “yaş sınırı olduğu için izleyemezsin” tarzında bir uyarı çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu iki yenilikle genel olarak memnun eden platform, inanılmaz yüksek popülerliği ile Meta dünyasını da derinden etkiliyor. Instagram gün geçtikçe TikTok’a benziyor, platformun başarısı herkes tarafından yakından takip ediliyor. TikTok’un müzik dünyasına olan etkisi de çok büyük seviyede. Birçok şarkı platformda patlıyor, öne çıkarılmadan önce TikTok’ta patlaması beklenen şarkılar oluyor. Bu durumda hiç hoşlanmayan sanatçılar / şarkıcılar bulunuyor.

TikTok adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın