reklamı kapat

POPÜLER

Twitch LOG Tasarım

Twitch, yeni filtreleme seçenekleri sunmaya başladı

Canlı yayın tarafının liderli olmayı sürdüren Amazon şirketi Twitch, yeni filtreleme seçenekleri sunmaya başladı.

Twitch, güzel bir adım atarak artık kişilerin filtreleme üzerinden cinsellik, şiddet ve küfür içeren canlı yayınları gizlenmesine imkan tanımaya başladı. Burada direkt olarak içerik üreticinin yayınını nasıl tanımladığına bakılıyor. Yayınlar cinsel görüntüler, şiddet tasvirleri, kumar, aşırı küfür ve uyuşturucu kullanımı gibi şeyler içeriyorsa yayıncının bunu açık olarak belirtmesi gerekiyor, yeni filtreleme altyapısı da direkt olarak buna göre gizleme/engelleme gerçekleştiriyor. Twitch tarafından platformdaki keşfi kolaylaştırmak adına geliştirilen TikTok tarzı akış sistemi “Discovery Feed”, uzun zamandır kısıtlı bir kitle üzerinde aktif olarak test ediliyordu ve kısa süre önce herkese açılmaya başlandı. Yayınlardan alınan kliplerin ve canlı yayınların dikey formatta TikTok gibi tüketilebildiği altyapı, firma tarafından ilk olarak TwitchCon Paris’te duyurulmuştu. Discovery Feed hakkında o zaman şirket şu açıklamayı yapmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Yayıncılar ve izleyiciler için en iyi canlı yayın deneyimini oluşturmak için yıllarca çalıştık. Keşfet, bu deneyimin çok önemli bir parçasıdır. Sizlerden sürekli olarak, canlı yayında değilken de büyüme konusunda yardım ile ilgili geri bildirimler aldık. Kliplerden bizzat Twitch’te ne daha iyi yararlanmadığımıza ilişkin sorular da geldi. Mesajı aldık. Ve bugün, Twitch’e gelecek olan Discovery Feed‘i tanıttık. Discovery Feed; Twitch uygulamasında kullanıcılara kişiye özel karma Klipler gösteren, kaydırmalı bir akış ekranı olacak. Bu akış kullanıma sunulduktan sonra, Twitch izleyicileri canlı yayında olan veya olmayan binlerce yayıncının kanalına ait Klipleri keşfedebilecekler.

Twitch’in tüm olayı canlı yayınlar, interaktif kanallar olduğundan dolayı, izleyicilerin bir Klip akışında saatler geçirmeleri gibi bir hedefimiz yok. Kliplere yatırım yapmamızın sebebi, izleyicilerin sizin kanalınızı bulmalarını ve yayına başladığınızda size ve topluluğunuza katılmalarını kolaylaştırmaktır. Discovery Feed’i bu sonbaharda çıkaracağız. Ama tam lansman gerçekleşmeden önce, Discovery Feed’in sınırlı sürümleri üzerinde bazı denemeler yaparak algoritmalarımızı ve genel deneyimi test etmeye ve iyileştirmeye çalışacağız.” 

Twitch adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER