reklamı kapat

POPÜLER

Twitch LOG Tasarım

Twitch, mevcut güvenlik danışma konseyini dağıtma kararı aldı

Canlı yayın tarafının lideri olmayı sürdüren Amazon şirketi Twitch, mevcut güvenlik danışma konseyini dağıtma kararı aldı.

Twitch 2020 yılında yayıncılar, akademisyenler ile bazı internet uzmanlarından oluşan ve şirkete çevrimiçi güvenlik konularında danışmanlık yapan bir güvenlik danışma konseyi kurmuştu. Konsey, Twitch’in yeni politikalar hazırlamasına, eskilerini güncellemesine, güvenlik ve moderasyon için yeni ürünler geliştirmesine ve platformda ortaya çıkan toksik eğilimleri belirlemesine yardımcı olma amacına sahipti. Bugün ise kağıt üzerinde faydalı görünen ancak çok da işe yaramayan mevcut güvenlik danışma konseyinin dağıtıldığı öğrenildi. Bu konuda bir açıklama yapan Twitch yetkilisi Elizabeth Busby, platformun konseyi ortadan kaldırmak istemediğini belirtti. Yeni dönemde konseyin Twitch elçi programının yaklaşık 180 üyesine genişletileceği açıklandı. 2020’den bu yana büyük oranda aynı üyeler ile çalışan ve farklı bakış açıları için bir yenileme istediklerini belirten platform, bu sayede mevcut birçok şikayeti önümüzdeki dönemde tamamen ortadan kaldırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch bundan önce yeni filtreleme seçenekleri sunmaya başlamıştı. Platform artık kişilerin filtreleme üzerinden cinsellik, şiddet ve küfür içeren canlı yayınları gizlenmesine imkan tanımaya başladı. Burada direkt olarak içerik üreticinin yayınını nasıl tanımladığına bakılıyor. Yayınlar cinsel görüntüler, şiddet tasvirleri, kumar, aşırı küfür ve uyuşturucu kullanımı gibi şeyler içeriyorsa yayıncının bunu açık olarak belirtmesi gerekiyor, yeni filtreleme altyapısı da direkt olarak buna göre gizleme/engelleme gerçekleştiriyor. Daha önce ise platformdaki keşfi kolaylaştırmak adına geliştirilen TikTok tarzı akış sistemi herkese açılmaya başlanmıştı. Yayınlardan alınan kliplerin ve canlı yayınların dikey formatta TikTok gibi tüketilebildiği altyapı, firma tarafından ilk olarak TwitchCon Paris’te duyurulmuştu.

Twitch adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER