reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Wagoneer S

Tamamen elektrikli Jeep Wagoneer S resmi olarak tanıtıldı

Tamamen elektrikli Jeep Wagoneer S resmi olarak tanıtıldı. Araçta 600 beygir gücünde bir elektrik motoruna yer veriliyor.

Lüks SUV Jeep Wagoneer S modern bir tasarıma sahip ve şirketin ilk küresel elektrikli aracı olarak öne çıkarılıyor. Özellikle ince formlu farları ve geniş stoplarıyla dikkat çeken heybetli araç, ilk aşamada sadece tek bir versiyona sahip olacak. O versiyon taşıdığı tek bir elektrik motoru üzerinden 600 beygir güç ve 837 Nm tork sunacak. Model 0’dan 100 km/s hıza ise sadece 3,4 saniyede çıkabilecek. STLA Large platformunu temel alan 2.570 kg’lık elektrikli, gücü dört tekere aktarıyor ve maksimumda 200 km/s hıza ulaşabiliyor. 100 kWh kapasitesinde bir batarya ile donatılan Wagoneer S, firmanın resmi verilerine göre 482 km’lik bir menzil getiriyor. Menzil konusunda çok iddialı olmayan araçta, McIntosh imzalı güçlü bir ses sistemine yer veriliyor. Kokpitinden üç farklı ekrana yer verilen yeni elektrikli, yurt dışında ilk aşamada 72 bin dolardan satılacak (Launch Edition sürümü için).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka geçtiğimiz hafta Jeep Avenger 4xe ile ses getirdi. Araç “AWD” yani dört çeker bir SUV modeli ve gücünü spesifik olarak Stellantis’ten gelen turbo destekli 1.2-litrelik üç silindirli benzinli motordan alıyor. 134 beygir güç üreten bu motor 4xe’de yalnız bırakılmıyor, mild-hybrid / hafif hibrit 48-Volt altyapısı temelinde iki farklı elektrik motoruna da yer veriliyor.

Bu iki motor da tek olarak 28 beygir ekstra güç sağlıyor, güç dört tekerleğe altı vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla araç düşük hızlarda gücü ön ile arka arasında 50:50 olarak paylaştırıyor, 30 km/s sonrasında arka motor beklemeye geçiyor, 90 km/s sonrasında ise tamamen kapatılıyor. 0’dan 100 km/s hıza 9,5 saniyede ulaşabildiği açıklanan model, maksimumda 194 km/s hızı görebiliyor.

Jeep Wagoneer S yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER