reklamı kapat

POPÜLER

Çift elektrik motoru taşıyan Jeep Avenger 4xe tanıtıldı

Çift elektrik motoru taşıyan Jeep Avenger 4xe tanıtıldı. Jeep, Avrupa’da sunduğu en küçük SUV modeline “AWD” altyapısı getirdi.

Jeep Avenger 4xe, “AWD” yani dört çeker bir SUV modeli ve gücünü spesifik olarak Stellantis’ten gelen turbo destekli 1.2-litrelik üç silindirli benzinli motordan alıyor. 134 beygir güç üreten bu motor 4xe’de yalnız bırakılmıyor, mild-hybrid / hafif hibrit 48-Volt altyapısı temelinde iki farklı elektrik motoruna da yer veriliyor. Bu iki motor da tek olarak 28 beygir ekstra güç sağlıyor, güç dört tekerleğe altı vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla araç düşük hızlarda gücü ön ile arka arasında 50:50 olarak paylaştırıyor, 30 km/s sonrasında arka motor beklemeye geçiyor, 90 km/s sonrasında ise tamamen kapatılıyor. 0’dan 100 km/s hıza 9,5 saniyede ulaşabildiği açıklanan model, maksimumda 194 km/s hızı görebiliyor. Dört farklı özel sürüş modu taşıyan Avenger 4xe, tasarımsal olarak büyük bir sürpriz ortaya koymuyor. İçerisinde günümüz için ufak kalan bir merkezi bilgi ekranına yer verilen araçta, dijital gösterge takımı kullanılıyor ve modelin içinde tamamen yıkanabilir yapıda iki kat daha dayanıklı malzemelere yer verildiği aktarılıyor. Henüz fiyatı belli olmayan model, dördüncü çeyrekte yollara çıkarılacak ve yüksek ihtimalle Türkiye pazarına da gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka bizim gündemimize bundan önce yeni Jeep Renegade e-Hybrid modelinin Türkiye’de 1 milyon 849 bin 250 TL başlangıç fiyatıyla satışa çıkmasıyla gelmişti. Modelin Türkiye macerası hakkında paylaşılan bilgiler şöyle olmuştu: Jeep Renegade e-Hybrid, donanım özellikleri ve araç içi teknolojileri yenilenerek satışa sunuldu. Limited ve Summit versiyonlarıyla tercih edilebilecek Renegade e-Hybrid’in her iki donanım seviyesinde 10.1 inç yeni dokunmatik multimedya ekranı ve 10.25 inç dijital gösterge paneli standart olarak yer alıyor. Renegade’in yeni direksiyonu; kabin içerisine şıklık ve fonksiyonellik katarken, yeni Dijital Geri Görüş Kamerası ise manevraları daha güvenli ve konforlu hale getiriyor. Performansını, yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip, 1,5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motor ile 48-Volt bataryaya sahip 15 kw’lık elektrik motorun sinerjisinden alan Renegade e-Hybrid, gücü ve yüksek verimliliği bir arada sunuyor.” 

Jeep Avenger 4xe yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER