reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Wagoneer S

Jeep Wagoneer S, Tesla Model Y’nin karşısına çıkarıldı [Video]

Jeep Wagoneer S, Tesla Model Y’nin karşısına çıktı. Bunun için bir video paylaşan firma elbette kendi aracını üstüne görüyor.

İddialı bir tasarımla yolda bulunan, özellikle ön kısmı dikkat çeken tamamen elektrikli Jeep Wagoneer S, firmanın sayfadaki videosunda Tesla Model Y ile karşı karşıya geldi. Spesifik olarak 30 Mayıs tarihinde tanıtılacak lüks SUV, açıklanan resmi verilere göre 483 km üstünde bir menzil getirecek ve Jeep’e göre Model Y’den daha çabuk hızlanacak. Toplam 600 beygir güç ve 836 Nm tork sunacak Wagoneer S, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,4 saniyede çıkabilecek. Model Y’den kağıt üzerinde 32 km daha fazla menzil sunacak araç, 19 hoparlörlü McIntosh ses sistemi üzerine kurulacak ve STLA Large platformunu merkeze alacak. Sadece tek bir pazara özel bırakılmayacağı aktarılan Wagoneer S, henüz kesin değil ancak az sayıda stokla Türkiye’de de satılabilir. Firmadan daha bugün elektrikli destekli yeni bir model daha gelmişti.

Eğer kaçırdıysanız bugün marka Jeep Avenger 4xe ile ses getirdi. Araç “AWD” yani dört çeker bir SUV modeli ve gücünü spesifik olarak Stellantis’ten gelen turbo destekli 1.2-litrelik üç silindirli benzinli motordan alıyor. 134 beygir güç üreten bu motor 4xe’de yalnız bırakılmıyor, mild-hybrid / hafif hibrit 48-Volt altyapısı temelinde iki farklı elektrik motoruna da yer veriliyor.

Bu iki motor da tek olarak 28 beygir ekstra güç sağlıyor, güç dört tekerleğe altı vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla araç düşük hızlarda gücü ön ile arka arasında 50:50 olarak paylaştırıyor, 30 km/s sonrasında arka motor beklemeye geçiyor, 90 km/s sonrasında ise tamamen kapatılıyor. 0’dan 100 km/s hıza 9,5 saniyede ulaşabildiği açıklanan model, maksimumda 194 km/s hızı görebiliyor.

Jeep Wagoneer S yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER