reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y

Tesla Model Y için yapılan sürpriz fiyat indirimi

Elektrikli otomobil pazarının önemli ismi Tesla, Model serisi araçlarına sürpriz indirimlere devam ediyor. Bu sefer Tesla Model Y fiyatı düştü.

Tesla, öne çıkmasını sağlayan Model S ve Model X için geçtiğimiz ay hatırlarsınız 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirmişti. Yapılan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için başlangıç fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olmuştu. Firmanın en uygun fiyatlı aracı, son dönemde en çok sattığı elektriklisi Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almıştı. Araç bu indirim ile ABD’de 37.900 dolardan satılmaya başlanmıştı. İşte bu indirimlerden firmanın satışa çıkan elektrikli crossover aracı Tesla Model Y yararlanamamıştı. Şimdi ise Tesla sürpriz bir adım atarak Model Y’nin başlangıç fiyatına 3 bin dolar indirim yaptı. Bu indirim ile araç 50 bin dolar altına indi, ABD’de 49.990 dolara satılmaya başlandı. Türkiye pazarına halen giriş yapmayan firma, yurt dışındaki iddiasını ise artırmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model Y indirim güzel görünürken, halen en çok Tesla Roadster merak ediliyor

Hatırlamak adına araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2021 ilk çeyrekte 250 bin dolara satılacak gibi görünen araç, daha şimdiden yüzlerce sipariş almış durumda.

İlgili Video