reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk

Tesla’nın Model ailesine sürpriz fiyat indirimi geldi

Elektrikli otomobil pazarının önemli ismi Tesla, Model serisi araçlarına sürpriz bir indirim yaptı. İşte yapılan indirim ve son fiyatlar;

Tesla, öne çıkmasını sağlayan Model S ve Model X için 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirdi. Birçok farklı donanım seçeneği için yapılan bu indirim, elbette güzel görünüyor. ABD ve Çin merkezli olarak yapılan indirimin, yakında diğer pazarlara da geleceği düşünülüyor. Yapılan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için başlangıç fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olarak görünüyor. Firmanın en uygun fiyatlı aracı, son dönemde en çok sattığı elektriklisi Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almış durumda. Araç bu indirim ile ABD’de şu an 37.900 dolardan başlıyor. Firmanın satışa sunduğu son elektriklisi Model Y içinse bir indirim yapılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın halen en çok yeni Tesla Roadster aracı merak ediliyor

Bilmeyenler için araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2021 ilk çeyrekte 250 bin dolara satılacak gibi görünen araç, daha şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER