reklamı kapat

POPÜLER

Twitch

Twitch, yayıncılar için “ortak ban listesi” yeniliğini duyurdu

Twitch, bu sefer “ortak ban listesi” yeniliği ile gündemde yer alıyor. Firma birlikte daha güvenli olunacağına inanıyor ve bunda sonuna kadar haklı.

Twitch konuda resmi olarak şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz yıl, otomatik öğrenmeye dayalı olarak işleyen Yasak Delme Tespit sistemini devreye aldık. Önceden Şüpheli Kullanıcı Algılama olarak da bilinen bu sistem, kanaldaki potansiyel yasak delicileri önceden tespit edip bunlara karşı önlem almaya olanak sağlıyor. Şimdi ise, yeni bir şüpheli kullanıcı türünü daha tespit edip önlem almaya yarayan Ortak Ban Listesi özelliğini ekleyerek sistemin kapsamını genişletiyoruz. Şüpheli Kullanıcı Kontrol sistemini daha da geliştirecek bir araç olan Ortak Ban Listesi, bir kanalda banlanan kullanıcılara ilişkin bilgilerin diğer yayıncılarla paylaşılmasına olanak sağlayarak potansiyel seri tacizcilerin topluluklardan uzak tutulmasına yardım ediyor. “

“Geri bildirimlerinizden anladığımız kadarıyla, pek çok topluluk zaten kanallarında banlı kişilerin bilgilerini birbirleriyle paylaşarak potansiyel tacizcilere karşı birlikte mücadele ediyordu. Bu yeni araç ile mevcut çabaları kolaylaştırıp bir sisteme oturtmayı amaçlıyoruz. Yayıncı ve moderatörlerin bir yandan kanallarının güvenliğini korumaya çalışırken bir yandan da potansiyel tacizcilerin diğer kanallardan da uzak tutulmasına yardımcı olmalarına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sistemi ileride daha da geliştirmeyi ve kapsamını genişletmeyi umuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch, sistemin nasıl işleyeceğini ise şöyle açıklıyor: “Öncelikle, Yayıncı Panelinizde, Denetim ayarlarındaki Ortak Ban Listesi bölümünden bir paylaşım isteğinde bulunursunuz. Böylece ilgili kanala ortak ban listesi paylaşmak istediğinize dair Twitch üzerinden bir bildirim gönderilir. Paylaşım ilişkisi iki yönlüdür. Bir kanala paylaşım isteği göndermek aynı zamanda kendi ban listenizi o kanal ile paylaşmayı kabul ettiğiniz anlamına gelir. İlgili kanal isteğinizi kabul ettiğinde buna dair site üzerinden bildirim alırsınız.”

Bu “başlangıç itibarıyla, en fazla 30 kanalla paylaşım ilişkisi kurulabilir” bilgisi verilen faydalı duran konudaki diğer detaylarına burada yer veren şirket, güvenlik konusunda son olarak şunu ekledi: “Güvenlik çabalarımız her daim devam edecektir. Biliyoruz ki bu özellik tek başına her derde deva bir araç değil. Bu nedenle, güvenlik sistem ve araçlarımızı daha da geliştirmek, etkili hale getirmek, kapsamını genişletmek için durup dinlenmeden çalışıyoruz. “

Twitch yeniliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın