reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok “Güvenlik Danışma Konseyi” kurduklarını duyurdu

Dünyanın en popüler sosyal medya servislerinden birisi olan ve 2021’e damgasını vuran TikTok, bugün Güvenlik Danışma Konseyi ile ses getirdi.

Özellikle gençler arasında inanılmaz popüler olan ve diğer birçok sosyal medya kanalını değişmeye zorlayan TikTok, platforma en iyi güvenlik uygulamaları ve politikaları konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) bölgesinin sektördeki ilk Güvenlik Danışma Konseyi‘ni kurduğunu açıkladı.

Yapılan duyuruya göre akademi ve sivil toplumdan kanaat önderlerinden oluşan konseyin 6 üyesi, içerik denetleme politikaları ve uygulamaları hakkında tavsiyelerde bulunacak ve danışmanlık yapacak. Konsey, TikTok’un bölgedeki güvenlik yaklaşımını daha da genişletmek için stratejiler geliştirmeye çalışacak.

Öte yandan konsey, TikTok ve topluluğunu etkileyen sorunları belirlerken, dijital refahı etkileyen gerçek zorlukları ele alacak. TikTok Güvenlik Danışma Konseyi’nde resmî açıklamaya göre konuya ilişkin önemli çalışmalarıyla bilinen İstanbul Özyeğin Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler doçenti Akın Ünver de yer alıyor.

TikTok Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) Kamu Politikaları Müdürü Farah Tukan, Güvenlik Danışma Konseyi’nin kurulmasına ilişkin şunları söyledi:

“Bu, yalnızca TikTok için değil, aynı zamanda bölgedeki çevrimiçi topluluklarımız için de bir dönüm noktasıdır. Platformumuzun ve topluluğumuzun farklı doğasını yansıtan farklı bakış açılarıyla bize fayda sağlayan saygın uzmanlarla iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bütünsel ve güvenli bir şekilde bir platform olarak olgunlaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

TikTok tarafından kurulan Güvenlik Danışma Konseyi içerisinde tam olarak Akın Ünver, Akram Karameh, Naila Hamdy, Dr. Hamed Alneyadi, Ohila Shomar ve Miriam Bahri yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi