reklamı kapat

POPÜLER

TikTok LOG Tasarım

Birçok ünlü ismin ve şirketin TikTok hesabına saldırı yapıldı

 - Güncelleme: 05 Haziran 2024 20:08

Bugün gündeme geldiği kadarıyla birçok ünlü ismin ve aynı zamanda şirketin resmi TikTok hesabına saldırı yapıldı.

Son yılların en popüler platformlarından TikTok, bünyesindeki güvenlik ekiplerinin aralarında Paris Hilton, CNN ve Sony‘nin hesaplarının da olduğu birçok yüksek profilli ünlünün ve markanın hesabına saldırılı düzenlenmesine yol açan bir durumu/sorunu ortadan kaldırdıklarını duyurdu. Bu konuda çok fazla bir bilgi verilmedi ancak hesapların büyük bölümü ciddi bir sorun olmadan önce kurtarıldı. Aktarıldığı kadarıyla bu kötü niyetli saldırı, hacker’lar tarafından TikTok’un direkt mesaj sistemi üzerinden iletilen kötü amaçlı yazılımları merkeze alıyordu. Platform daha önce Trump tarafında atılan bir adım ile ses getirmişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump, yeniden başkan olabilmek adına yasaklatmak istediği TikTok platformunda hesap açmıştı. ABD’nin yasaklatmak için resmi adımlar attığı TikTok, şu an dünyanın en etkili sosyal medya platformlarından. Bunu gören isimlerden birisi olan Donald Trump, geçtiğimiz dönemde yasaklatmak istediği TikTok’ta yeni bir hesap açtı. Burada yer alan hesapta şimdiye kadar sadece tek bir video (Videoda hesabın açıldığı UFC CEO’su Dana White ve Trump tarafından duyuruluyor) paylaşıldı. Kısa sürede 3.4 milyon takipçiye ulaşan hesap, muhtemelen Trump’ın seçim kampanyasının en büyük destekçilerinden biri olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trump bizim gündemimize daha önce bir Elon Musk haberiyle gelmişti. SpaceX, Tesla, X (eski adıyla Twitter), xAI ve fazlasının arkasındaki isim Elon Musk, The Wall Street Journal’a göre Donald Trump kasım ayında yeniden ABD başkanı seçilirse, ikinci Trump döneminin önemli isimlerden birisi olabilir. Trump ve Musk’ın gelecek planları hakkında geçtiğimiz günlerde bir araya geldiği ve görüşmeler yaptığı aktarılıyor. Kaynaklara göre Trump, Elon Musk’ın sınır güvenliği ve ekonomiyle ilgili politikalarda söz sahibi olmasını istiyor.

Son aylarda X hesabı üzerinden ABD’nin adeta delik deşik olan sınırlarını sık sık eleştiren Musk, bir iş insanı olarak ekonomik gelişmeler hakkında da sürekli paylaşımlarda bulunuyor. Trump’a daha önce teknoloji politikaları konusunda destek verdiği belirtilen Musk, NTV’de yer alan habere göre Trump yönetiminin ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na katılımını sona erdirmesine tepki olarak 2017 ortalarında Beyaz Saray’ın teknoloji danışma konseyinden istifa etmişti. Trump ve Musk’ın ayda birkaç kez telefonla konuştukları ve Musk’ın Trump’ı kişisel cep telefonundan aradığı da gelen yeni bilgiler arasında yer alıyor.

TikTok haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER