reklamı kapat

POPÜLER

TikTok, "Whee"

TikTok, “Whee” isimli yeni bir sosyal medya uygulaması yayınlandı

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olmaya devam eden TikTok, “Whee” isimli yeni bir uygulama yayınlandı.

Türkiye App Store’una da giren ücretsiz TikTok Whee uygulaması için firma kendisi şu açıklamayı yaptı: “Whee, hayatın spontane anları üzerinden yakın arkadaşlarınızla bağlı kalmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni bir sosyal uygulamadır. Yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği, hayatın içinden fotoğraflar çekip paylaşarak gerçek kişiliğinizi ortaya koyun. Whee, yakın arkadaşların hayatlarından anları paylaşabileceği en iyi yerdir.” Basit bir arayüze sahip olan uygulamada, beğenme ve yorum sistemi de bulunuyor. Aynı zamanda özel mesaj desteği de olan Whee, iOS yanında Android için de sunuluyor ve buradan elde edilebiliyor. TikTok dün de dijital avatar sistemiyle ses getirmişti. Üretken yapay zeka destekli bu gerçekçi dijital avatarlar, kişilerin ya da şirketlerin özellikle reklam içeriklerinde kullanması için tasarlanmış. TikTok, bu yeni süreci iki farklı avatar türü ile başlatıyor. Burada gerçek oyunculara dayanan avatarlar ve mevcut içerik üreticiler ya da markalarla halihazırda iş yapan kişilere dayanan özel avatarlar sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu dijital avatarlar, manuel olarak yüklenen metni seçilen dilde okuyor ve bu sayede reklam içerikleri çok daha hızlı şekilde üretilebiliyor. Şirket yaptığı açıklamada, yeni üretken yapay zeka özelliğinin içerik üreticilerin daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olacağını söylüyor. Zamanla daha da gelişmiş hale gelecek bu dijital avatar sistemi, şu aşamada sadece belirli ülkelere ve belirli dillere açılıyor.

Geçtiğimiz ay da birçok ünlü ismin ve aynı zamanda şirketin resmi TikTok hesabına saldırı yapılması dikkat çekmişti. Platform geçtiğimiz ay bünyesindeki güvenlik ekiplerinin aralarında Paris Hilton, CNN ve Sony‘nin hesaplarının da olduğu birçok yüksek profilli ünlünün ve markanın hesabına saldırı düzenlenmesine yol açan bir durumu/sorunu ortadan kaldırdıklarını duyurdu.

Bu konuda çok fazla bir bilgi verilmedi ancak hesapların büyük bölümü ciddi bir sorun olmadan önce kurtarıldı. Aktarıldığı kadarıyla bu kötü niyetli saldırı, hacker’lar tarafından TikTok’un direkt mesaj sistemi üzerinden iletilen kötü amaçlı yazılımları merkeze alıyordu.

TikTok Whee yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 167.1 MB
  • Yükle App Store