reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Zynn

Kullanıcısına para ödeyen TikTok benzeri Zynn için önemli hamle

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi halini alan TikTok, ilginç bir rakiple gündemde yer almıştı. İşte bu rakip Zynn için önemli bir adım atıldı.

Türkiye’de de çok popüler hale gelen TikTok, geçtiğimiz ay Zynn isimli bir klon rakip ile gündeme gelmişti. TikTok’un neredeyse birebir kopyası olan Zynn, Türkiye’de açılmadan marketlerden sınır dışı edildi. Söylendiği kadarıyla uygulama Play Store ve kısa süre önce de App Store‘dan silindi. Bu hamlelerin arkasında şu an çalıntı içeriklerin yer aldığı yönünde bilgiler geliyor ancak detayların yakında iyice netleşeceği söyleniyor. Uygulamanın tekrardan Play Store içerisine gireceği de söyleniyor ancak dediğimiz gibi şimdilik durum biraz karışık duruyor. Geçen ay giriş yaptığı pazarlarda iOS ve Android‘in en popüler uygulamaları arasında başı çeken Zynn, bu başarısını “para” detayına borçlu. Çünkü ücretsiz uygulama kişilere video izleme başına ufak da olsa ödeme yapıyor. Aynı zamanda uygulamaya arkadaşlarını davet edenler de TikTok kopyası Zynn üstünden para kazanabiliyor. Burada elbette çok büyük rakamlar verilmiyor. Bu para ödeme sisteminin puanlar üzerinden yürüdüğü aktarılırken, uygulamanın arkasında Çin merkezli bir geliştirici yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok büyümeye ve gündem olmaya devam ediyor

Yapılan hesaplamalara göre sadece ilk çeyrekte tam 315 milyon kez indirilen popüler sosyal ağ, toplamda ise geçtiğimiz ay iOS ve Android tarafında 2 milyar indirme rakamını geride bırakmayı başardı. Bu rakama resmi market dışı indirmelerin dahil olmadığı aktarılıyor. Yani toplam rakam daha da yüksek deniyor. Bu da gerçekten önemli görünüyor ve uygulamanın reklamlar gelirleri de inanılmaz artış gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile tanışın

İLGİLİ HABERLER