reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’un gelecek modelleri için önemli kamera çalışması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geleceği için çalışmayı sürdürüyor. Bu sefer kamera konusunda bazı detaylar var.

Firmanın aldığı LetsGoDigital tarafından bulunan patentlere bakarsak Samsung gelecek modellerinde çoklu kamera kullanımını yeni bir seviyeye taşıma planları yapıyor. Firmanın yeni patentlerinde arkasında beş ve altı kamera yer alan cihazlar karşımıza çıkıyor. Bu tarz yüksek sayıda kamera kullanımına elbette artık alışmış durumdayız. Hali hazırda “geniş açı, ultra geniş açı, telefoto, makro ve derinlik” kameralarını bir araya getiren birçok cihaz bulunuyor. Samsung’un ise tüm kameraları aynı anda çalışacak şekilde kullanma planı bulunuyor. Aynı zamanda firma aşağıda da görebileceğiniz gibi hareketli görüntü sensörleri planlıyor. Bu sayede sisteme yeni lens eklemeden çok daha geniş açıya ulaşılabileceği aktarılıyor / gösteriliyor. Böylelikle otomatik panorama çekimlerinin dahi mümkün olabileceği aktarılıyor. Çoklu kamera kullanımının dinamik aralık ve çözünürlüğü artırma konusunda da dev artışlar sunabileceği söyleniyor. Bu açıdan merak uyandıran bu sistemlerin 2021’de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Ancak 2022 daha gerçekçi olur deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı en gelişmiş kamera sistemi Galaxy S20 Ultra modelinde yer alıyor

Tekrardan hatırlamak adına telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?