reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPhone
Apple iPhone
Apple iPhone

OLED ekranlı 2018 iPhone modellerinin fiyatı için son bilgiler

Teknoloji devi Apple, 2018’de üç yeni iPhone tanıtmaya hazırlanıyor. Bu modellerin üretimi için hazırlıklara son hızda devam eden firma, OLED panellerin fiyatıyla telefonların satış fiyatını düşürmeye kararlı görünüyor.

Advertisement

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın yeni iPhone modelleri için Samsung ile sağlam görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bugün bu konuda yeni bilgiler veren Digitimes, firmanın OLED ekran konusunda Samsung’ı sıkıştırmaya devam ettiğini açıklıyor. LG Display’in OLED konusunda bekleneni verememesi nedeniyle yine Samsung Display‘e kalan Apple, buna rağmen birim fiyatlarda indirim almak istiyor. iPhone X’un her OLED ekranı için 110 dolar ödeyen firma, bunu 100 dolara çekmeyi hedefliyor. Şirketin bu noktada tam 100 milyon OLED ekran sipariş verdiği de belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla bunun 25 milyonu mevcut iPhone X‘a, kalan kısmı ise yeni 5,8 inç ve 6,5 inç iPhone modellerine gidiyor. Bu çalışmasıyla OLED ekranlı iPhone’ların başlangıç fiyatını 999 dolardan 899 dolara çekmek isteyen firma, 999 dolarlık bantta iPhone X Plus ile karşımıza çıkmayı amaçlıyor. Biliyorsunuz 2018’de LCD ekranlı iki yeni model de geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, fiyat konusunda önemli adımlar atıyor

Kullanıcıların merakla beklediği bu detaylar, gerçekten büyük önem arz ediyor. Biliyorsunuz 999 dolarlık fiyatıyla iPhone X hemen herkes tarafından pahalı bulunuyor. Bu konuda çok eleştiri alan teknoloji devi, süreci az da olsa toparlayacak gibi duruyor. Ancak yine de bir telefon için 899 dolar oldukça yüksek bir fiyat etiketi olarak görünüyor.

İlgili Video

İşte şirketin en yeni telefon modelleri