reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung iphone

Apple ile Samsung arasında dikkat çeken yeni iPhone görüşmesi

Teknoloji devi Apple, tahmin edebileceğiniz üzere 2018’de tanıtacağı yeni iPhone modelleri üzerinde büyük çalışmalar yürütüyor. Burada özellikle OLED modeller için Samsung ile sıkı görüşmeler yapıldığı belirtiliyor. Bunların arasında ise fiyat konusu yer alıyor. İşte detaylar;

Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. İşte bu modellerden OLED ekranlılar için Samsung ile sağlam görüşmelerin yapıldığı belirtiliyor. The Bell’in haberine göre iki büyük üretici OLED ekran fiyatları konusunda sıkı pazarlık içerisinde bulunuyor. Sektörden gelen bilgilere göre teknoloji devi yeni iPhone’larda kullanacağı OLED ekranların birimi fiyatını düşürmek istiyor. Şu an parça başına 110 dolar verdiği belirtilen şirketin, bunu Samsung ile konuşarak 100 dolara çekmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu sayede yeni modellerin satış fiyatını belirleme konusunda daha esnek hale gelmek isteyen Apple, 999 dolarlık fiyat etiketi nedeniyle düşen satışları toparlamak adına tedarikçileri oldukça sıkıştırıyor gibi görünüyor. Samsung’un ise en büyük müşterisine çözüm için daha ucuza üretilebilen ve Galaxy S9+’da da yer alan Y-Octa panelleri önerdiği söyleniyor. Ancak bu panellerin üretimi için yeterli kapasitenin bulunmaması Apple’ın olaya sıcak bakmasını engelliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni iPhone’ların fiyatını aşağıya çeker mi?

Bu ve daha önceki duyumlara göre böyle bir ihtimal var. iPhone X’in yerini alacak modelin 100 dolar daha ucuza yani 900 dolar bandında karşımıza çıkacağı söyleniyor. Ailenin en büyüğü olacak iPhone X Plus’ın ise yine 1.000 dolar bandından raflardaki yerini alması bekleniyor. LCD ekranlı yeni modelin ise 700 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni modelleriyle tanışın