reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Apple’dan hiç beklenmedik iPhone X hamlesi

Teknoloji devi Apple’ın yüzü 2018 iPhone modelleriyle beklediği gibi gülmüyor. İşte bu yüzden firmanın ilginç bir iPhone X hamlesine başvurduğu belirtiliyor.

Şirketin 2018 ailesi 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modellerinden oluşuyor. Gelen bilgilere göre her üç model de beklendiği gibi satmıyor. Sırf bu yüzden büyük üretim planlarını rafa kaldıran şirket, The Wall Street Journal’ın haberine göre geçen yıl çıkan iPhone X’un üretimine devam ediyor. Yeni modeller çıktığı gün iPhone X modelini sitesinden yani satıştan kaldıran firma, gerçekten ilginç bir adım atıyor. Bunu arkasında ise Samsung ile yapılan belirli sayıdaki OLED ekran anlaşmasının olduğu belirtiliyor. Bu arada firmanın iPhone XR’ın satışlarını artırmak adına Japonya’da bir fiyat indirimine gittiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma satışları artırmak adına elinden geleni deniyor. Ancak yine de 999 dolarlık iPhone X ile bunu değiştirmesi zor görünüyor. Firmanın modele bir indirim yapabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR uzun vadede en çok satacak iPhone konumunda yer alıyor

Daha önce söylediğimiz üzere A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor. Yapılan incelemelerde oldukça beğenilen telefon, iPhone 8 yerine rahatlıkla tercih edilebilecek bir noktada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin animasyon reklam filmi