reklamı kapat

POPÜLER

Xbox_One_S

Oyun tutkunlarına müjde; Yeni Xbox konsolun satış tarihi belli oldu

PlayStation 5 seslerini duymaya başladığımız bugünlerde Xbox’ın yeni modeli hakkında da sesler gelmeye başladı. Microsoft, Xbox One X’in ardından yeni oyun konsolunu kullanıcıların beğensine sunuyor. Xbox konsolunun çıkış tarihi belli oldu.

İnternete sızan fotoğrafa bakıldığında Microsoft’un Xbox One S All-Digital Edition’ı satışa sunma hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. Yeni modelin mevcut modelden ayıran fark ise disk sürücüsüne sahip olmaması. Büyük bir ihtimalle bazı oyunların konsola yüklü gelmesi bekleniyor. 1 TB’lık depolama kapasitesine sahip olan oyun konsolunda Forza Horizon 3, Sea of Thieves ve Minecraft gibi oyunların yüklü geleceği konuşuluyor. Xbox Game Pass’te aylık abonelik ücreti karşılığında oyunculara 100’den fazla Xbox oyunu sunuluyor. Sea of Thieves, Minecraft ve Crackdown 3 gibi Microsoft yapımı oyunlar ilk kez Xbox Game Pass’te oyuncularla buluştuğunu hatırlatmakta yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun konsolu ne zaman satışa sunulacak?

Oyun konsolunun 7 Mayıs’ta yurt dışında satışa sunulması bekleniyor. Yeni konsolun satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

One X ne gibi deneyim sunuyor?

Diğer konsollardan yüzde 40 daha fazla güç sunan One X, gerçek 4K oyun deneyiminin keyfini çıkarmaya imkan tanıyor. Oyunlar konsolda daha iyi oynanıyor. 8 çekirdekli özel AMD CPU; oyununuza gelişmiş yapay zeka, gerçek dünya ayrıntısı ve daha rahat etkileşimler getirmek için 2,3 GHz hızında çalışıyor. 12 GB GDDR5 özellikteki grafik bellek; daha büyük dünyalar, daha geniş ufuklar ve daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için oyun performansına hız ve güç kazandırıyor. 6 Teraflopluk bir GPU, 4K ortamların ve karakterlerin daha ayrıntılı ve pürüzsüz animasyonlarla her zamankinden daha gerçekçi olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

PlayStation Classic