reklamı kapat

POPÜLER

PS5 duyurusu ardından gelen Xbox One S all digital tanıtımı

Resmi duyuru geldi: 250 dolarlık Xbox One S All Digital [Video]

PS5 ile ilgili ilk detayların ortaya çıkmasının ardından Microsoft ara nesil son konsolunu tanıttı. Karşınızda 250 dolarlık Xbox One S All Digital.

Sony ve Microsoft, yeni nesil konsollara geçiş için gün sayarken Microsoft uygun fiyatlı son ara nesil konsolu olan Xbox One S All Digital‘ı karşımıza resmi olarak çıkardı. Geçtiğimiz günlerde sızıntıları gerçekleşen konsolun tanıtımı, Sony’nin PS5 hakkında yaptığı açıklamaların hemen devamında geliyor. Her şeyden önce şunu söylemekte fayda var; Xbox One S All Digital, yeni nesil bir konsol değil. Aksine ara nesil konsolun evrim geçirmiş hali. İsminden de anlaşılacağı üzere 4K Blu-ray okuyucuyu bir kenara atan yeni konsol, tasarım ve donanım olarak Xbox One S’le birebir halde karşımıza çıkıyor. Fiyatı da kaybettiği donanım parçası sayesinde 50 dolar kadar iniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil konsol da yolda

All Digital konsol fiziksel oyun kopyalarına veda ederken kutu içeriğinde 1 TB‘lık HDD ile geliyor. Ara nesil olduğunu daha önce de belirttiğimiz konsolda ne yazık ki SSD kullanılmamış anlayacağınız. Ayrıca kutu içeriğine Forza Horizon 3, Sea of Thieves ve Minecraft’ın da dahil olduğu kaydediliyor. 250 dolar fiyat biçilen konsol, tıpkı One S’te olduğu gibi ilerleyen dönemlerde çeşitli paketlerle çok daha ucuza dahi satışa sunulabilir.

Microsoft’un bu adımı ise “Tamamen dijitale odaklı oyun konsolu satabilir miyiz?” sorusunu test ediyor. Yeni nesil konsol şüphesiz PS5 gibi fiziksel donanımı da destekleyecektir. Ancak önden bir nabız yoklayan Microsoft, giderek bulut sistemlerine kaymayan başlayan sektörde önden bir atılım gerçekleştiriyor.

Türkiye cephesinde ise konsolun fiyatlandırması hayli merak ediliyor. Farklı farklı pek çok fiyatta satın alabileceğiniz Xbox One S’in küçük bir araştırmayla 1 TB HDD ve Sea of Thieves oyunuyla satılan versiyonunu Microsoft çatısı altındaki satışıyla 1.999 TL‘ye bulabiliyorsunuz. Öte yandan Xbox Türkiye’nin dijital oyun satışlarına yaptığı astronomik zamlardan sonra, konsol ucuz olsa ne kadar etki eder onu hesap edemiyoruz…

Ön siparişe açılan konsol 7 Mayıs’ta yurt dışında raflardaki yerini alacak. Hazırlanan tanıtım videosuna haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.