reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model X

Tesla Model X, buzlu zemin üzerinde Volvo’nun tırına karşı zorlu bir sınav verdi [İzle]

Sahiplerinin gerçekleştirdiği denemede hiç de fena sayılmayacak bir performans ortaya koyan Tesla Model X, güven vermeye devam ediyor.

Geride bıraktığımız 2017’nin son günleri içerisinde çok çetin bir kapışma ile karşımıza çıkan Tesla Model X’in, maruz kaldığı zorlu sınavlar bitmek bilmiyor. Hummer H2 ve Toyota Land Cruiser gibi arazi konusunda oldukça başarılı iki model karşısında düelloya çıkan Model X şimdi de tonlarca ağırlığa sahip yüklü bir Volvo tırı çekmek üzere lastik çeviriyor. Tesla’nın verdiği teknik değerler kağıdı üzerinde çekiş kapasitesi olarak 2,2 ton civarını işaret ettiği aracın işini zorlayan etmen ise yine zemin oldu diyebiliriz. Büyük oranda buz tutmuş bir zeminde tırı çekmeye çalışacak olan Model X’in çekiş sisteminin yanı sıra güç dağılımını da ne denli orantılı şekilde idare edebildiğini görme şansına erişeceğiz.

Kısa ama öz

Facebook üzerinden Kyle Conner isimli kullanıcı tarafından paylaşılan videoya geçmeden evvel, her zaman olduğu gibi sahne önünde olan oyuncunun özelliklerini hatırlamakta fayda var. Model S ile benzer altyapı ve parçalar üzerine inşa edildiğini bildiğimiz Model X, en yüksek versiyonunda yaklaşık 2.510 kilogram ağırlığa sahip. Yine versiyonlara göre değişmekle birlikte 530 beygire varan güç ve 650 Nm torku bulan teknik değerlere sahip olan aracın dört tekerlekten çekişli altyapısına, elektronik güç iletim sistemleri eşlik ediyor. Sözü fazla uzatmadan Model X’in kısa süre de olsa buzlu zemin üzerinde bir kamyona karşı verdiği sınavı hep birlikte izleyelim.