reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model X’in baz modeli yenilendi

Tesla, yenilediği Model S’ten sonra sürpriz yaparak bir de yeni bir Model X duyurusu gerçekleştirdi. Elektrikli SUV’un yeni versiyonu, baz modelin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobil dünyasında şu sıralar Tesla fırtınası iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Geçtiğimiz hafta duyurulan uygun fiyatlı Model 3, bugün itibarıyla duyurulan yeni Model S ve şimdi de yeni Model X. Halihazırdaki baz model Model X 70D’nin yerini alan otomobil Model X 75D olarak anılıyor. Yapılan değişiklikler elbette isimle sınırlı değil.


70 kWh pil kapasiteli 70D’ye kıyasla 75 kWh’lık 75D daha uzun bir menzil sunuyor. Bu da yaklaşık 27 km ekstra menzille otomobilin 380 km yol katedebileceği anlamına geliyor. Pil gücü artarken diğer yandan otomobilin maksimum hızı düşmüş durumda. Piyasadaki en hızlı SUV’lardan biri olan Model X’in baz modeli artık 210 km/s hıza kadar çıkabiliyor.

4 tekerlekten çekiş sisteminin standart olarak sunulduğu Tesla Model X 75D’nin haziran ayından itibaren yollara çıkması bekleniyor. Otomobilin satış fiyatı ise 83 bin dolardan başlıyor.