reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model X

Tesla Model X, karlı yolda 43 tonluk dev karşısında [Video]

Tesla‘nın daha çok aileler tarafından tercih edilen otomobil modeli Model X, yeri geldiğinde bu kimliğinin dışına rahatlıkla çıkabiliyor. İşte bunu gösteren örneklerden bir tanesi daha karşımızda bulunuyor.

Zaman zaman birçok farklı araç ile kalkış yarışına sokulan elektriğin en kaslı hali Tesla Model X, hatırlarsınız geçtiğimiz ay içerisinde tonlarca ağırlığa sahip yüklü bir Volvo Semi‘yi çekmek için kullanılmıştı. O zaman adeta bir şov yapan otomobil, yine benzer bir deneme ile karşımıza çıktı. Bjorn Nyland, 2.600 kg ağırlığındaki dört çeker “P90D” Model X‘ini yine en zorlu testlerden birisine soktu. Karlı bir yolda deneme yapan adam, tam 43 ton ağırlığa sahip bir kamyonu (Çalışıyor ancak boşta) sıfırdan çekmeyi başardı. Test sırasında Nereus NS806 kış lastikleri takılı olan otomobil, görebileceğiniz üzere dev kamyonu hiç bir sıkıntı yaşamadan çekmeyi başarıyor. Dört tekerden çekiş sistemi ve elektriğin sağladığı inanılmaz yüksek torkla “yapamaz” denileni gerçeğe dönüştüren araç, gerçekten kendisine yeniden hayran bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Model X: Her şarta uygun aile otomobili

Tesla’nın yukarıya doğru açılan kapılarıyla dikkat çeken ve istenildiği zaman yedi koltukla satın alınabilen otomobili, şu an üç farklı modele sahip. 75D, 100D ve P100D versiyonları bulunan otomobil, yaklaşık 80 bin dolar başlangıç fiyat etiketiyle oldukça pahalı otomobiller arasında yer alıyor. Üretiminin oldukça zor olduğunu bildiğimiz otomobil, istenirse otonom kontrol yapısıyla da satın alınabiliyor.

İlginizi çekebilir