reklamı kapat

POPÜLER

Moment lens filtre adaptörü

Moment, yeni adaptörüyle mobil dünyada “gerçek filtre” devrini başlatıyor [Video]

Akıllı telefonlar için hazırladığı yüksek kaliteli lens modelleriyle tanınan Moment, kısa süre önce uzun zamandır talep edilen bir adımı attı. Firma sonunda akıllı telefon lensleri için filtre adaptörü duyurdu.

iPhone ile iPad ailesi yanında Google Pixel 2, Galaxy S8 ve S8+ gibi Android modellere de lensler üreten şirket, şimdi bu lensler için bir de filtre adaptörü hazırladı. Photo Case ve Battery Photo Case üzerine takılan lensler için üretilen adaptör, kişilerin lensler üzerine 67mm filtre takmasına imkan tanıyor. Bu noktada fotoğraf makinesi objektifleri için üretilen filtreler kullanılıyor çünkü şirket kendi filtreleri satmıyor. Bu durum filtreleri çok daha uygun fiyata bulabileceğiniz anlamına gelirken, ürünün telefonuyla fotoğraf ya da video çekmeyi seven kullanıcılara birçok faydası bulunuyor.

Moment lens filtre adaptörü
Moment lens filtre adaptörü
Moment lens filtre adaptörü
Moment lens filtre adaptörü

Moment filtre adaptörü fotoğraf ile videoyu ciddiye alanlara özel

Şirketin filtre adaptörü ile akıllı telefonunuza ND, Polarize ya da UV filtre takabiliyorsunuz. Bunlardan UV filtre optikleri koruma noktasında görev yapıyor. Ancak ND ile Polarize filtreler görüntü kalitesi üzerine büyük etkilerde bulunabiliyor. İngilizce “Neutral-density” olarak geçen ND filtre, lensten sensöre düşen ışık miktarını azaltıyor. Belirli “stop” seviyeleri bulunan filtre, kişilerin gündüz saatlerinde uzun pozlama yapabilmesine imkan tanıyor. Bu filtreler hareketli suyu pürüzsüz hale getirerek özellikle akarsu ya da sahil kıyılarında harika fotoğraflar çekilmesine aracılık ediyor. Polarize filtre ise parlamaları önleme ve mavi gökyüzü yakalama noktasında görev yapıyor. Polarize filtre özellikle manzara fotoğraflarını bambaşka bir kaliteye yükseltebiliyor.

Firmanın 67mm filtre adaptörü 40 dolar yurt dışı fiyat etiketiyle buradan elde edilebiliyor. Ürün hakkında hazırlanan video ise aşağıda yer alıyor.

Video