reklamı kapat

POPÜLER

instagram gizli filtre

Instagram hikayelerinin gizli filtreleri: Mutlaka denemek isteyeceğiniz 5 filtre

Instagram hikayelerin klasik filtrelerinden sıkıldıysanız, özel olarak geliştirilen filtreleri denemek isteyebilirsiniz.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, her gün 500 milyon aktif kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Platformun en popüler özelliği ise hikayeler. 24 saat içinde kaybolan bu gönderileri ise farklılaştırmak mümkün. Çünkü platform sadece kullanıcılara değil, geliştiricilere de kendilerini gösterme imkanı tanıyor. Standart kullanımda hikaye çekmek için kamerayı açtığınızda ekranın sağ alt tarafında bir emoji sembolü görünüyor. Bu sembole tıkladığınızda platform kendi sunduğu standart filtreleri listeliyor. Ancak bu filtrelerle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Geliştiriciler tarafından platforma dahil edilen “gizli” filtreleri açabilir, paylaşımlarınızı daha etkileyici kılabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için yapmanız gerekenler de hayli basit. Söz konusu filtreyi geliştiren hesabı takip etmek. Sizin için dikkat çekebilecek bazı filtreleri listeledik.

Instagram hikaye filtreleri


Flora II
İlkbahar ve yaz döneminin favorileri çiçek filtreleri! Ancak kulağınızın yanında açacak klasik bir çiçek filtresi yerine işleri biraz ilginçleştirmeye ne dersiniz. nahir.esper tarafından geliştirilen Flora, çiçekleri “yüzünüzden” çıkarıyor. İlgi çekici filtrelerin de başında geliyor. Filtrenin iki farklı versiyonu bulunuyor.

View this post on Instagram

@naokawaii + Beauty3000 = Kawai3000

A post shared by Johanna Jaskowska (@johwska) on


Beauty 3000
johwska geçmişte de filtrelerine yer verdiğimiz geliştiricilerden. Takipçilerinin en çok beğendiği filtrelerden biri ise Beauty 3000. Blade Runner’dan fırlamış gibi hissedeceğiniz bu filtre, Instagram için geliştirilen dikkat çekici filtreler arasında yer alıyor. johwska’nın hesabında buna benzer farklı filtreler de bulabilirsiniz.


Space Face
Pek çok farklı filtreye ev sahipliği yapan filt.ar hesabının en dikkat çekici filtrelerinden biri Space Face. Galaksiyi “yüzünüze sığdıran” bu filtre göz çevresinde çalışıyor. filt.ar hesabının bir güzel yanı da filtreleri denemek için takip etme zorunluluğunun olmaması. Profile sabitli hikayelerden ya da profildeki linkten filtreleri doğrudan deneyebiliyorsunuz.


Head in clouds
filt.ar sayfasının bir başka filtresi olan Head in Clouds’u da bu listeye dahil etmeden geçemedik. Listedeki diğer filtrelere kıyasla biraz daha “basit” kalsa da etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.


Battery Life
gk3 tarafından geliştirilen bu filtre yoğun bir çalışma gününün ardından sık sık kullanmak isteyeceğiniz cinsten. Pil doluluğunu ekrana dokunarak ayarlayabileceğiniz filtre eğlenceli hikayelerin ve cuma mesai bitişlerinin vazgeçilmezi olabilir. Filtreyi gk3’ün Instagram hesabındaki sabitlenmiş hikayelerden deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Hikayelere sohbet çıkartması ekleme