reklamı kapat

POPÜLER

Instagram canlı yayınlarında renkli bir dönem başlıyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram hikaye paylaşımları ve canlı yayınlarla kullanım alanını fazlasıyla genişletmeyi başardı. Öyle ki bu iki özellik de kullanıcılar tarafından fazlasıyla ilgi gördü ve platformun ayrılmaz parçaları haline geldi. Instagram da etkileşim oranını artırmak adına bu özellikleri geliştirmeyi sürdürüyor. Yapılan son yenilik ise Instagram üzerinden canlı yayın yapmayı sevenlere hitap ediyor.

Hatırlayacağınız üzere bir süre önce canlı yayın yapma özelliği Instagram’daki tüm kullanıcılara açılmıştı. Kullanıcıların bu özelliği benimsemesinin ardından canlı yayınlar 24 saat boyunca izlenebilir hale geldi. Bu sayede daha fazla takipçiye hitap etmek mümkün oldu. Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte canlı videolarda yüz filtreleri kullanıma sunulmuş oldu.

Bundan sonra Instagram kamerasında bulunan bütün yüz filtreleri Instagram kullanıcılarına daha eğlenceli anlar yaşatmaya yardımcı olmak için canlı yayınlarda da kullanılabilecek. Arzu edenler yüzlerine pırıl pırıl yıldızlar ekleyebilecek. Bunun yanında kullanıcılar kedi yavrusu veya tavşan gibi davranarak takipçilerine hitap edebilecek. Üstelik yapılan tercihleri canlı yayın esnasında değiştirmek de mümkün. Bu yüz filtreleri canlı yayın sırasında veya yayına başlamadan önce seçilebiliyor. Instagram’ın sevimli yüz filtreleri ise sağ alt köşedeki yüz simgesinde yer alıyor. Farklı filtreleri denemek için ise bu filtrelere dokunmak yeterli oluyor.