reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tarafından korona günlerinde gelen güzel haber

Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, uzun zamandır gelmesi beklenen bir özelliği daha masaüstü tarafında kullanıma sunduklarını aktardı.

Sosyal medyanın sürekli olarak büyüyen platformu Instagram, tarayıcı sürümün bir eksiğini daha ortadan kaldırdı. Kısa süre önce uygulamanın son dönemde çok popüler olan canlı yayın altyapısı web sürümü için de kullanıma sunuldu. Mobildeki ile benzer şekilde çalışan sistem, çiftli / konuklu yayınlarda da aktif olarak çalışıyor. Dünya genelinde herkes için kullanıma çıkarıldığı aktarılan (Türkiye’de açık) canlı yayın altyapısı, tahmin edebileceğiniz üzere sadece izleme üzerine kuruluyor. Yani kişiler web sürümünde bilgisayarlarının kameralarını kullanarak canlı yayın başlatamıyor. Büyük ekranda telefondan daha keyifli olan web temelli canlı yayın izleme süreci, koronavirüs nedeniyle evine kapanan kişileri fazlasıyla memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce de güzel bir özelliği web tarafına getirmişti

Platform geçtiğimiz ay içerisinde hatırlarsınız direkt mesaj altyapısını web sürümüne getiriyor haberiyle gündeme gelmişti. Başlangıçta sadece küçük bir kitle üzerinde aktif edilen özellik, kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşabilmesine imkan tanıyordu. Daha önce buna izin vermeyen ve bu konuda tepki çeken sosyal medya devi, sonunda beklenen adımı atarak sevindirmişti. İşte bu güzel özellik geçtiğimiz günlerde dünya genelinde herkes için aktif edildi. Artık herkes Instagram’ın web sitesi üzerinden direkt mesajlarına erişebiliyor ve mesaj gönderebiliyor.

İlginizi Çekebilir

8.500 TL’lik Xiaomi Mi 10 parçalarına ayrıldı