reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için iki önemli yeni özellik kullanıma sunuldu

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu sefer iki önemli yenilik var.

Instagram için bugün gelen ilk yenilik “Collabs” adını taşıyor. Yakında her pazarda aktif edilecek özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına imkân tanıyor. Bu altyapıda temel olarak iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Bu yapılan paylaşım ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Süreçte normal içerikler yanında ortak Reels paylaşımı da sunuluyor.

Bugün duyurulan diğer yenilik ise uzun zamandır bekleniyordu. Artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Yakında herkes için aktif edilecek özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor. Bu durum birçok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor.

Bu arada firma Facebook ile Instagram arasındaki ortaklığı da geliştirmek için çalışıyor. Yakında bir tarafa yapılan paylaşım direkt olarak öbür tarafa düşebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce canlı yayın odaklı adımlar atmıştı

Instagram içerisindeki canlı yayınların kullanımı sürekli olarak artıyor. İçerik üreticiler bu şekilde kitleleriyle anlık etkileşime geçebiliyor. İşte bu altyapıda artık ileriye dönük canlı yayın planlama imkânı bulunuyor.

Artık kişiler 90 günlük bir süre için canlı yayın planlayabiliyor ve bunu takipçileriyle paylaşabiliyor. Böylelikle herkes yayın hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve kaçırmamak adına yayının kendisine bildirim üzerinden haber edilmesini sağlayabiliyor.

Instagram için canlı yayın odaklı diğer yenilik ise yakında kullanıma sunulacak. Firma buna direkt olarak “Practice Mode” adını veriyor. Bu mod sayesinde kişiler büyük bir canlı yayın öncesinde konuklarıyla kapalı bir deneme yayını başlatabiliyor.

Bunun amacı yayın tam olarak başlamadan önce her şeyin doğru olduğunu kontrol etmek, gerekli düzenlemeleri yayın öncesinde yapmak ve sorunları çözmek. Bu da gerçekten çok mantıklı görünüyor çünkü yayın başındaki sürpriz sorunlar can sıkabiliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept