reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un Arya Stark’ı kendine hayran bıraktı [Video]

Game of Thrones’un en fazla gelişme gösteren karakterlerinden biri olan Arya Stark geçtiğimiz sezona damgasını vuran isimlerden biriydi. Özellikle Arya’nın Brienne ile dövüştüğü sahne herkesin zihninde yer etmeyi başardı. Görünen o ki Maisie Williams bu sahnenin hakkını verebilmek için fazlasıyla çalışmış. Williams ve Gwendoline Christie’nin bu dövüş sahnesine hazırlık sürecinden paylaşılan görüntüler herkesi şaşırttı.

Hatırlayacağınız üzere Game of Thrones’un yedinci sezonunda Arya, Winterfell‘e geri döndü. Dördüncü bölümde Arya Stark ve Brienne’in dövüş yeteneklerini yarıştırmasına şahit olduk. Bu kıyasıya mücadelenin kazananı olmadı. Berabere biten mücadele sahnesi ise uzun çalışmaların ardından çekildi. Öncesinde Maisie Williams ve Gwendoline Christie‘nin sıkı bir çalışma sürecinden geçmesi gerekti. Sahne çekimlerinde kimi zaman dublörler kullanılsa da oyuncuların da dövüşte belli bir seviyeye ulaşması gerekiyordu. Görünen o ki Maisie Williams bunu başarmış.

Yedinci sezonun kamera arkasından paylaşılan görüntüler sahnenin nasıl çekildiğini ve önceki hazırlık aşamalarını gözler önüne seriyor. Burada Maisie Williams’ın bıçağı bir elinden diğerine ustalıkla geçirişi dikkatlerden kaçmıyor. Öyle ki son günlerde herkes Williams’ın bu kadar tehlikeli bir hareketi rahatlıkla yapabilmesini konuşuyor. Sosyal medyanın takdirini toplayan anları hemen aşağıda bulabilirsiniz.