reklamı kapat

POPÜLER

Instagram canlı yayınlarına beklenen özellik geliyor

Birçok farklı özellikle kendini geliştiren Instagram geçtiğimiz aylarda tüm kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanını sunmaya başladı. Kimileri bu özellikten fazlasıyla şikayet ederken, bazı kullanıcılar canlı yayın özelliğini sık sık kullanmayı tercih etti. Instagram üzerinden gerçekleştirilen etkileşimi artıran canlı yayın artık daha kullanışlı bir hal alıyor. Ortak yayın yapmak istediğiniz arkadaşlarınızla aynı ortamda bulunma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Instagram’ın yeni özelliğiyle birlikte aynı ortamda hatta aynı ülkede olmadığınız kullanıcılarla ortak canlı yayın yapmak mümkün hale geliyor. Bunun için ikiye bölünmüş ekran yöntemi kullanılıyor. Tıpkı Skype’ta görüntülü konuşma yapar gibi Instagram üzerinden ortak canlı yayın gerçekleştirilebiliyor. Bunun için canlı yayın açtıktan sonra eklemek istediğiniz kullanıcıyı seçiyorsunuz. Ekle seçeneğine basmanızla birlikte o kişi de yayına ortak olabiliyor. Tabii bunun için diğer kullanıcının durumdan haberdar olması ve canlı yayına katılma davetini kabul etmesi gerekiyor. Ortak yayınlarda beğeniler ve yorumlar alıştığımız gibi çalışıyor. Ardından canlı yayını hikaye şeklinde takipçilerinizle de paylaşabiliyorsunuz.

Instagram bu kullanışlı özelliği şimdilik oldukça ufak bir grup üzerinde test ediyor. Ortak canlı yayın özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı ise henüz belli değil. Bunun için en azından birkaç ay beklememiz gerekebilir.