reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin RE kamerasıyla YouTube’da canlı yayın dönemi başlıyor [Video]

HTC‘nin mini kamerası RE artık kullanıcılara anı kaydetmenin yanı sıra gerçek zamanlı paylaşma imkanını da sunuyor. Özel uygulamasıyla YouTube ile ortak çalışan kamera ile canlı yayın yapmak mümkün.

Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlar için geliştirdiği RE uygulamasında güncelleme yaparak canlı yayın özelliğini uygulama bünyesine katan HTC, RE kamerayla YouTube Live üzerinden gerçek zamanlı iletim imkanı sunuyor. Ücretsiz güncelleme ilk olarak 9 Ocak‘ta Android kullanıcıları için gelecek, 2015’in ilk çeyreğindeyse iOS cihazlar için de indirilebilir olacak.

RE kamera
Kompakt forma ve kolay kullanıma sahip olan RE Kamera ile canlı yayın paylaşımı da çok rahat. Uygulama ile yayının payaşılacağı insanlara önce yayın bağlantısı ve bağlanmaları gereken zaman gönderilerek davet ediliyor böylelikle yayın anında herkes önceden haberdar edilmiş oluyor. Yayını canlı izleyemeyenler ise SMS veya sosyal ağlar aracılığıyla iletilen bağlantı ile daha sonra da izleme imkanı buluyor. Canlı yayınlar herkese açık ya da sadece bağlantı sahiplerine özel olacak şekilde ayarlanabiliyor.

VİDEO

YORUMLAR