reklamı kapat

POPÜLER

HBO sızıntısı Game of Thrones yıldızlarına kadar sıçradı

Game of Thrones’a ev sahipliği yapan HBO kanalının hacklendiği ve 1,5 TB’lık veri sızıntısı yaşandığı geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkmıştı. Hatta hackerların Game of Thrones’un yedinci sezon bölümlerini internette paylaşmamak için para talep ettiği ortaya çıkmıştı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bu sızıntı mevzusunun Game of Thrones oyuncularına kadar sıçradığı ortaya çıktı!

Kısaca özetlemek gerekirse siber saldırıya uğrayan HBO’dan pek çok önemli veri çalındı. Bunlar arasında Ballers, Room 104 ve Game of Thrones‘un bölümleri yer alıyor. Bunun yanında Game of Thrones’un yedinci sezonunun senaryo formunda da sızdırıldığı söyleniyor. Tüm bunlar yeterli değilmiş gibi hackerların Game of Thrones oyuncularına dair kişisel bilgileri de ele geçirdiği ortaya çıktı. Bu da demek oluyor ki hackerlar sadece yeni bölümlere değil, Game of Thrones yıldızlarının telefon numaralarına ve adreslerine de sahip! Bilgileri çalınan isimler arasında Peter Dinklage, Lena Headey ve Emilia Clarke‘ın yer aldığı söyleniyor.

Bu durum HBO sızıntısını çok daha tehlikeli bir hale sokuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde hackerların HBO’nun CEO’su Richard Plepler‘e bir video mektup gönderdiğini duyurmuştuk. Bu video ile HBO’dan yüklü bir para talep edilmişti. Fakat kanal hackerların yarattığı tehlikeye boyun eğmeyecek gibi görünüyordu. Oyuncuların kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi ardından HBO’nun nasıl bir tavır takınacağı büyük merak konusu.